A mindössze tizenegy éve épített csíkszeredai uszoda tetőszerkezete már számos felújításon átesett, azonban még mindig több renoválásra váró eleme van. Háromhetes munkálat kezdődik a Csíki Csobbanóban, ezért néhány napig bezárják a létesítményt.
2024. november 13., 16:022024. november 13., 16:02
2024. november 13., 19:422024. november 13., 19:42
Fotó: Borbély Fanni
A mindössze tizenegy éve épített csíkszeredai uszoda tetőszerkezete már számos felújításon átesett, azonban még mindig több renoválásra váró eleme van. Háromhetes munkálat kezdődik a Csíki Csobbanóban, ezért néhány napig bezárják a létesítményt.
2024. november 13., 16:022024. november 13., 16:02
2024. november 13., 19:422024. november 13., 19:42
Fotó: Borbély Fanni
Csak néhány napig fog bezárni a Csíki Csobbanó a tetőszerkezeti felújítások miatt, az időpontokról később tájékoztatnak. Sajtótájékoztatón ismertették a felújítás részleteit.
Mivel az uszodában folyamatosan pára keletkezik, ezért a fa tetőszerkezet hamarabb korhad. Mint arról Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere beszámolt,
Fotó: Borbély Fanni
2023 júliusában szintén egy szélvihar 323 négyzetméternyi bádoglemezt tépett le a tetőzet másik felén, életveszélyes helyzetet teremtve. 2024 februárjában egy újabb vihar a tűzbiztonsági ablakokat is kitépte, amelyek már korábban sem voltak működőképesek, mivel le voltak drótozva. Emellett
A biztosító négy tűzbiztonsági ablak cseréjét vállalta 127 ezer lej értékben, de önmagukban ezek nem cserélhetők. 2024 tavaszán az önkormányzat finanszírozta a további négy tűzbiztonsági ablak cseréjét, de
Fotó: Borbély Fanni
A nyár folyamán megkezdődött a két szélső lapos tetőterület rétegről rétegre történő újjáépítése.
Ehhez az önkormányzat 313 ezer lej támogatást nyújtott.
Fotó: Borbély Fanni
November 11-től folytatódnak a javítási munkálatok. Ekkor kezdődött meg a hátsó, lapos tetőrész 530 négyzetméteren történő, rétegről rétegre való felújítása és vízállóval való fedése, valamint a polikarbonát-alagutak javítása. Emellett
A fennmaradó munkálatok további 570 ezer lejes költséget igényelnek.
Fotó: Borbély Fanni
A sajtóeseményen jelen volt Tánczos Barna csíkszéki szenátor is, aki javaslatként jelezte: a Csíki Csobbanóra, illetve az ugyancsak a városhoz tartozó Erőss Zsolt Aréna tetőzetére érdemes lenne napelemeket szerelni. Mint fogalmazott, az RMDSZ kormányra kerülése esetén ehhez hasonló programokra is fókuszálni fognak.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a Tatár-dombi kápolnát.
Narancssárga jelzésű viharriasztás volt érvényben kedden délután Maros megyében, ahol az erős szél, a felhőszakadás több helyen is komoly fennakadásokat okozott.
Közönségének alig 9 százaléka középiskolás korú – ezért alapvető cél lesz a jövőben, hogy nyisson a fiatalok felé a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház.
Sepsiszentgyörgyön olyan meleg van, hogy locsolni kell az utcákat. A TEGA köztisztasági vállalat naponta száz köbméter vizet használ fel a megyeszékhely hűtésére.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 21 megye több folyójának vízgyűjtő területére.
Robbanótöltettel felszerelt drónt találtak hétfőn Tulcea megyében – tájékoztatott kedden a védelmi minisztérium.
Őrizetbe vettek kedden a német hatóságok egy román állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy szélsőjobboldali terrorszervezet megalapításával, „terrorháború” útján akarta megdönteni a román államot.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
7 hozzászólás