
Fél napig „Nagygalambflaván” laktak a községközpont lakói
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info / Facebook
Helytelenül feliratozták Nagygalambfalva helységnévtábláit, és fel is szerelték múlt hét végén a „Nagygalambflava” feliratokat, ugyanis nem tűnt fel senkinek, hogy a település nevében felcseréltek két betűt. Nem ez volt az egyetlen zavarba ejtő táblamalőr az elmúlt napokban.
2017. október 09., 21:162017. október 09., 21:16
A „Nagygalambflava” feliratú táblákról vasárnap este került fel két fotó a Udvarhelyszéki Közlekedési Info Facebook-csoportjába.
így hétfőn délelőtt már le is szerelték a hibás településjelzést. Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke, illetve a megyei tanács sajtóosztálya több csatornán is közleményt adott ki, melyben azt írják, hogy Borboly elnézést kér a lakosoktól és cserélik a hibás táblákat.
Megjegyzik ugyanakkor, hogy a megyei tanács elnöke a polgármestereket is felkérte az új helységnévtáblák ellenőrzésére, majd azzal folytatják, hogy
Az elnök szerint nem a megyei tanács által jóváhagyott táblát helyezték ki Nagygalambfalván, és a sajnálatos eset azért történhetett meg, mert a kivitelező cég október 30-áig köteles felszerelni az összes jelzést. A közeledő határidő miatt viszont gyorsan akar dolgozni, hogy elkerülje a késésért járó pénzbüntetést, ezért nem minden esetben egyeztet a megyei tanáccsal.
A közlemény kitér arra is, hogy
Hozzáteszik: ezekért a tévedésekért szankciókat alkalmaznak, egyebek közt további harminc nappal kitolják a munkálatok kifizetését, hogy időközben megbizonyosodjanak róla, a megfelelő táblák kerültek ki.
Nem erősségük a magyar nyelv
Az már Borboly számtalan Facebook-kommentjeinek egyikéből derül ki, hogy a bukaresti cég egy lengyel vállalkozással gyártatja le a részben magyar nyelvű helységnévtáblákat. A malőr miatt sok élcelődő, tréfálkozó bejegyzést írtak a képek alá az internetezők, mások azon csodálkoztak, hogyan történhetett meg, hogy a szerkesztésnél, a nyomtatáskor, a fóliázásnál és a felszerelésnél senki nem vette észre az elírást. Borboly Csaba számtalanszor írt ehhez a bejegyzéshez is, a helyesírási hibák alapján láthatóan kapkodva válaszolgatott a kommentáradatra.
Nem ez volt az egyetlen táblamalőr, szombaton került fel a közösségi hálóra az a képes bejegyzés, amely arról tanúskodik, hogy Felsőboldogfalva Székelykeresztúr felőli bejáratánál pirossal áthúzott helységnévtábla fogadja az érkezőket. Az egyezményes jel értelmezéséhez semmilyen nyelv ismeretére nincs szükség, így
Ezt a jelzést is eltávolították hétfőn délelőtt, Székelyudvarhely régi településjelző tábláját viszont még nem, így egymástól mintegy száz méterre két felirat is jelzi a város bejáratát.
Udvarhelyszéken már korábban is voltak kínos esetek a táblák körül: múlt év decemberében Homoródszentmárton Udvarhely felőli bejáratánál szereltek fel egy „Homorodszentmartón” feliratú településjelzést, de gond volt azzal is, hogy a Homoród mentén húzódó 132-es megyei úton a magyar helységmegnevezéseket a románnál kisebb betűkkel tüntették fel. Az azt megelőző évben viszont teljesen mellőzték a települések magyar megnevezésének kihelyezését, majd az ebből kirobbant médiabotrány után 4700 lejért vásárolt újabb táblákat a megyei tanács, hogy pótolják mulasztást.
Még zavarba ejtőbbek azok a KRESZ-táblák, amelyeket Székelyudvarhelyen helyeztek ki a II. Rákóczi Ferenc utcai útjavítás helyszínén.
Fotó: Barabás Ákos
Miközben normális esetben lakott területen 50 kilométer/órás sebességkorlátozás van érvényben, a félsávos útjavítás helyszínén ideiglenesen 60-ra „emelték” a sebességhatárt.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!