Fél napig „Nagygalambflaván” laktak a községközpont lakói
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info / Facebook
Helytelenül feliratozták Nagygalambfalva helységnévtábláit, és fel is szerelték múlt hét végén a „Nagygalambflava” feliratokat, ugyanis nem tűnt fel senkinek, hogy a település nevében felcseréltek két betűt. Nem ez volt az egyetlen zavarba ejtő táblamalőr az elmúlt napokban.
2017. október 09., 21:162017. október 09., 21:16
A „Nagygalambflava” feliratú táblákról vasárnap este került fel két fotó a Udvarhelyszéki Közlekedési Info Facebook-csoportjába.
így hétfőn délelőtt már le is szerelték a hibás településjelzést. Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke, illetve a megyei tanács sajtóosztálya több csatornán is közleményt adott ki, melyben azt írják, hogy Borboly elnézést kér a lakosoktól és cserélik a hibás táblákat.
Megjegyzik ugyanakkor, hogy a megyei tanács elnöke a polgármestereket is felkérte az új helységnévtáblák ellenőrzésére, majd azzal folytatják, hogy
Az elnök szerint nem a megyei tanács által jóváhagyott táblát helyezték ki Nagygalambfalván, és a sajnálatos eset azért történhetett meg, mert a kivitelező cég október 30-áig köteles felszerelni az összes jelzést. A közeledő határidő miatt viszont gyorsan akar dolgozni, hogy elkerülje a késésért járó pénzbüntetést, ezért nem minden esetben egyeztet a megyei tanáccsal.
A közlemény kitér arra is, hogy
Hozzáteszik: ezekért a tévedésekért szankciókat alkalmaznak, egyebek közt további harminc nappal kitolják a munkálatok kifizetését, hogy időközben megbizonyosodjanak róla, a megfelelő táblák kerültek ki.
Nem erősségük a magyar nyelv
Az már Borboly számtalan Facebook-kommentjeinek egyikéből derül ki, hogy a bukaresti cég egy lengyel vállalkozással gyártatja le a részben magyar nyelvű helységnévtáblákat. A malőr miatt sok élcelődő, tréfálkozó bejegyzést írtak a képek alá az internetezők, mások azon csodálkoztak, hogyan történhetett meg, hogy a szerkesztésnél, a nyomtatáskor, a fóliázásnál és a felszerelésnél senki nem vette észre az elírást. Borboly Csaba számtalanszor írt ehhez a bejegyzéshez is, a helyesírási hibák alapján láthatóan kapkodva válaszolgatott a kommentáradatra.
Nem ez volt az egyetlen táblamalőr, szombaton került fel a közösségi hálóra az a képes bejegyzés, amely arról tanúskodik, hogy Felsőboldogfalva Székelykeresztúr felőli bejáratánál pirossal áthúzott helységnévtábla fogadja az érkezőket. Az egyezményes jel értelmezéséhez semmilyen nyelv ismeretére nincs szükség, így
Ezt a jelzést is eltávolították hétfőn délelőtt, Székelyudvarhely régi településjelző tábláját viszont még nem, így egymástól mintegy száz méterre két felirat is jelzi a város bejáratát.
Udvarhelyszéken már korábban is voltak kínos esetek a táblák körül: múlt év decemberében Homoródszentmárton Udvarhely felőli bejáratánál szereltek fel egy „Homorodszentmartón” feliratú településjelzést, de gond volt azzal is, hogy a Homoród mentén húzódó 132-es megyei úton a magyar helységmegnevezéseket a románnál kisebb betűkkel tüntették fel. Az azt megelőző évben viszont teljesen mellőzték a települések magyar megnevezésének kihelyezését, majd az ebből kirobbant médiabotrány után 4700 lejért vásárolt újabb táblákat a megyei tanács, hogy pótolják mulasztást.
Még zavarba ejtőbbek azok a KRESZ-táblák, amelyeket Székelyudvarhelyen helyeztek ki a II. Rákóczi Ferenc utcai útjavítás helyszínén.
Fotó: Barabás Ákos
Miközben normális esetben lakott területen 50 kilométer/órás sebességkorlátozás van érvényben, a félsávos útjavítás helyszínén ideiglenesen 60-ra „emelték” a sebességhatárt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.
Megtalálták annak a medvének a bocsát, amelynek az anyja a napokban egy motorost ölt meg a Transzfogarason. A tragédiát követően a nagyvadat kilőtték, a bocs pedig anya nélkül maradt.
szóljon hozzá!