
Csíkszereda önkormányzati képviselő-testülete is a szavazás fontosságára hívta fel a figyelmet
Fotó: Veres Nándor
Kampányzáró sajtóeseményt tartottak csütörtök délben Csíkszeredában. A képviselőjelöltek egyetértettek abban, hogy az elmúlt években újból fellobbant magyar elnyomás ellen parlamenti jelenléttel tudnak a legtöbbet tenni. A kampányzárón a csíkszeredai önkormányzati-képviselők is a szavazás fontossága mellett érveltek.
2020. december 03., 16:012020. december 03., 16:01
Hajdu Gábor parlamenti képviselőjelölt úgy értékelte, hogy idén megtörtént az erdélyi magyar pártok összefogása, ezzel pedig egy erős magyar lista képviselheti a székely érdekeket Bukarestben. „Az elmúlt időszakban bemutattuk, hogy vannak elképzeléseink az ország jobbá tételéhez.
– mutatott rá. Mint mondta, a vasárnapi szavazáson részvételünkkel a román nacionalista retorikának tudunk megálljt parancsolni.
Zakariás Zoltán parlamenti képviselőjelölt egyedülállónak nevezte az erdélyi magyar pártok összefogását és jelezte, Hargita megye lakossága már többször bizonyította társadalmi összefogását. „Arra buzdítok mindenkit, hogy vasárnap is mindenki vegye ki a részét a közös munkából” – nyomatékosította.
Tánczos Barna szenátorjelölt szerint vasárnap nemcsak szavazásra, hanem csatára is készülünk. „Nem véletlenül használom az ellenfél szót. A magyarellenes kirohanások képviselői olyan táptalajba kerültek, hogy akár az öt százalékos, a parlamentbe való bejutási küszöböt is elérhetik.
– jelezte. Kérdésünkre, miszerint hány százalékos részvételre számítanak az erdélyi magyarság körében, Tánczos nem tudott egyértelmű adatot mondani, de hangsúlyozta, a négy évvel ezelőtti eredményt ilyen körülmények között is el lehet majd érni.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
1 hozzászólás