
Górcső alatt a teherautók
Fotó: Maros megyei rendőrség
A biztonsági öv hiánya és a sebességkorlát átlépése – ez volt a két leggyakrabban elkövetett vétség január 20-án, amikor egy országos szintű akció során Maros megyében is a közúti áruszállítást ellenőrizték a rendőrök.
2022. január 21., 16:542022. január 21., 16:54
2022. január 21., 16:582022. január 21., 16:58
Egy országos szintű közúti ellenőrzés során a tehergépkocsi- és a személyszállító sofőröket ellenőrizték a Marosvásárhely – Maroskece autópálya újonnan megnyitott szakaszán, valamint a Maros megyei közutakon. Az ellenőrzés során több büntetést is kiróttak a közúti áruszállítóknak a rendőrök.
összesen tízszer, hat esetben a sebességkorlátok be nem tartásáért róttak ki pénzbírságot, egy esetben pedig azért, mert indokolatlanul állt meg valaki az autópályán a leállósávban.
Fotó: Forrás: Maros megyei rendőrség
Ugyanakkor három esetben büntettek a tachográf nem megfelelő használatáért. Ez különösen veszélyes lehet, hiszen a tachográfok rögzítik a jármű sebességét, a megtett út hosszát, a buszok és teherautók indulási és megállási időpontját. Az általuk mért adatokból derül ki, hogy a sofőr betartotta-e a pihenőidőt vagy sem.
Ugyanakkor egy esetben róttak ki büntetést a mérlegelési kártya hiánya, egyet pedig a ponyva hiánya miatt.
A közlekedésügyi rendőrség közleményében javasolja a közlekedésben résztvevőknek, hogy tartsák be a pihenőidőket, hogy megelőzzék a közúti baleseteket. Kapcsolják be a biztonsági övet, és ne használjanak mobiltelefont vezetés közben. Arra kérik a járművezetőket, hogy ne álljanak vagy ne parkoljanak le a leállósávban nyomós indok nélkül, és vezetés előtt semmiképpen se fogyasszanak alkoholt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
A decemberi, Madarasi Hargitán tartott jótékonysági Alprès Ski rendezvény után jövő szombaton, február 21-én a varsági sípályán tartanak hasonló bulit, amivel ismét jó ügyet támogat a szervező Charity Beats.
Fagyosan indult a kedd reggel az ország legnagyobb részében, különösen Moldvában és Székelyföldön. Csíkszerda ezúttal sem hazudtolta meg magát, a hargitai megyeszékhelyen mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
szóljon hozzá!