
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Több előrelépés is történt az elmúlt másfél évben a szentegyházi önkormányzat által Homoródfürdőre tervezett élményfürdő megvalósítása érdekében. Elkészültek a kivitelezési tervek, elbontották a régi tábori épületeket a helyszínen, ugyanakkor geofizikai vizsgálatokat is végeztek a borvizek hasznosítása érdekében. Reményeik szerint nyáron adhatnak le pályázatot a kivitelezés ügyében.
2023. március 04., 09:042023. március 04., 09:04
200 ezer eurónyi támogatást kapott az Európai Unió Regionális Operatív Programjában (POR) pályázva a szentegyházi önkormányzat, amelyből a Homoródfürdőn elképzelt élményfürdő kivitelezési terveit finanszírozhatják. Nagyjából másfél éve sikerült kivitelezőt találniuk a dokumentumok elkészítéséhez, amelyeket azóta kézhez is kapott a városvezetés – tudtuk meg Lőrincz Csaba szentegyházi polgármestertől.
Az elképzelés szerint közel egyhektáros lesz a komplexum területe – a homoródkeményfalvi eltérő közelében –, a területnek pedig több mint a felét beépítenék.
valamint sporttevékenységek lebonyolítására alkalmas részek. Az újonnan elkészült tervek szerint ennek megvalósításához
– magyarázta Lőrincz.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A településvezető arra is kitért, hogy szeretnék hasznosítani a környékbeli borvizeket az élményfürdőnél, ha azok erre alkalmasak. Éppen ezért geofizikai vizsgálatokat végeztettek a környéken a föld alatti borvizek beazonosítása érdekében. Mindemellett a források vizét is szeretnék bevizsgáltatni.
Mostanra tisztázták a tervezett komplexum helyszínéül szolgáló területek jogviszonyát, ugyanakkor elbontották az ott álló régi, romos tábori épületeket. Annak érdekében is lépéseket tettek, hogy bevezessék a gázt Homoródfürdőre.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Lőrincz Csaba közölte, jelenleg két jóváhagyásra várnak: az áramszolgáltatótól egyes villanyoszlopok elköltöztetése ügyében, a vízszolgáltatótól pedig az ivóvíz- és csatornarendszer kialakításával kapcsolatban. Amint megkapják ezeket, minden dokumentumuk meglesz ahhoz, hogy pályázhassanak az élményfürdő megvalósításának a finanszírozására a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökségnél (erről már előzetesen egyeztettek is az ottani szakemberekkel), ahol
A probléma csak az, hogy az ügynökségnél leghamarabb nyáron fogják meghirdetni a pályázati lehetőséget, mivel meg szeretnék várni, amíg több más, hasonló megvalósításokra készülő önkormányzat is beszerzi a projektjeik támogatásigényléséhez szükséges dokumentációkat.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Lőrincz Csaba úgy véli, hogy sok esetben a bürokrácia lassúsága hátráltatja a hasonló projekteket. A Szentegyházi Polgármesteri Hivatalnál azt a szabály hozták, hogy
ám ez vajmi keveset ér, ha ez fordítva nem működik. Éppen ezért a polgármester úgy gondolja, hogy még hosszú éveknek kell eltelniük, amire megvalósulhat a homoródfürdői komplexum.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
Feltehetően légi drónból származó roncsdarabot találtak pénteken a Fekete-tengerben, a Midia kikötő déli hullámtörő gátjától mintegy 25 méterre – közölte a védelmi minisztérium.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken közölte, hogy az augusztus 31-i határidőig hátralévő tíz napban a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt több mint háromezer munkálat műszaki átadás-átvételét kell még lezárni.
Közvitára bocsátotta az Állandó Választási Hatóság (AEP) a politikai pártokról szóló új törvény tervezetét – jelentette be pénteken az intézmény elnöke, Adrian Țuțuianu.
Elutasítja a Sanitas a közalkalmazotti bértörvény tervezetének csütörtökön nyilvánosságra került legújabb változatát, és arra kéri a parlamenti pártokat, hogy ne szavazzák meg a jogszabályjavaslatot – közölte pénteken a szakszervezeti szövetség.
Az Európai Unióban 2026 júliusában éves összevetésben átlagosan 16,9 százalékkal emelkedett a személyi közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok ára; a tagállamok közül Romániában volt a legnagyobb a drágulás – közölte pénteken az Eurostat.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
szóljon hozzá!