
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy gyergyóremetei lakóház nyári konyhájában kedd délután. Az épületrészből egy idős nőt kellett kimenekíteniük a tűzoltóknak, súlyos égési sérülései miatt azonban életét már nem tudták megmenteni.
2021. november 23., 17:072021. november 23., 17:07
2021. november 23., 17:112021. november 23., 17:11
Tűz ütött ki egy ház nyári konyhájában Gyergyóremetén kedden. A lángokhoz a gyergyószentmiklósi tűzoltóság két bevetési egysége és a helyi önkéntes alakulat vonult ki. A tűzoltók az érintett épületrészből egy 84 éves nőt eszméletlen állapotban menekítettek ki, majd azonnal elkezdték az újraélesztést. A helyszínre érkezett a Hargita Megyei Mentőszolgálat egy egysége is, azonban a súlyos, másod- és harmadfokú égési sérüléseket szenvedett áldozat életét nem tudták megmenteni.
Közben a tűzoltóknak sikerült megfékezniük a lángokat, így az nem terjedt át a nyári konyha közvetlen közelében lévő lakóházra – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.