
Fotó: Veres Nándor
Még mindig üres a Venczel Józsefet ábrázoló dombormű helye, amelyet a híres csíkszeredai társadalomkutató tiszteletére, az egykori szülőházának helyén álló toronyház oldalára szereltek fel 1993-ban. Az emléktáblát a hőszigetelési munkálatok miatt vették le, amint befejezik a kivitelezést, az alkotás is visszakerül egykori helyére.
2022. június 16., 19:172022. június 16., 19:17
Egy helyi lakó megkeresésére kérdeztük meg a csíkszeredai városházát, hogy mi történt a Venczel József társadalomkutatót ábrázoló emléktáblával, amely az egyik Kossuth Lajos utcai toronyház oldalán állt, és jelenleg csupán üres helye látszik a tömbház falán. Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere úgy válaszolt, hogy
Hozzátette, amint a munkálatokat befejezik az érintett tömbháznál, visszateszik a helyére.
Venczel József emléktábláját egyébként Vetró András erdélyi szobrászművész készítette. A csíkszeredai társadalomkutató, közíró tiszteletére 1993-ban helyezték ki a domborművet az egykori szülőházának helyén lévő Kossuth Lajos utcai toronyház falára. Azóta évente szerveztek ott megemlékező ünnepségeket november 4-én, születésének évfordulóján. Venczel József székely társadalomkutató, egyetemi tanár, közíró ugyanis 1913. november 4-én született Csíkszereda központjában. 1972 március 16-án hunyt el, a kolozsvári Házsongárdi temetőben nyugszik.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
Döntő házként elfogadta a képviselőház keddi ülésén a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó felülvizsgált törvénytervezetet.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők elvetették a nyugdíjasok ingyenes utazásának korlátozását, ugyanakkor újabb társadalmi csoportok számára tettek elérhetővé díjmentes bérleteket a tömegközlekedési eszközökön.
A Temesvári Nyugati Egyetem rektora, Marilen Pirtea veheti át Daniel David helyét az oktatási minisztérium élén.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
szóljon hozzá!