Fotó: Dancing on Ice
Mindkét csíkszeredai versenyző továbbjutott a Dancing on Ice nevű műsorban szombat este, igaz, egyiküknek párbajoznia kellett ehhez. A hírességeknek és profi partnereiknek ezúttal közismert filmeket kellett megjeleníteniük a jégen.
2022. március 20., 10:342022. március 20., 10:34
Nyolc pár lépett jégre szombat este az Antena 1 kereskedelmi csatornán közvetített Dancing on Ice nevű vetélkedő harmadik adásában, közöttük a csíkszeredai Kerekes Zsolt és párja, Ruby, illetve a szintén csíkszeredai Andreea Ureche és partnere, Oase.
Az értékelésnél fele-fele arányban számít a zsűri pontozása és a nézők szavazata, a két leggyengébb eredményt elérő párnak pedig párbajoznia kell a továbbjutásért.
A pároknak ezúttal híres filmeket kellett feldolgozniuk, ezek zenéjére és hozzáillő jelmezben mutatták be produkcióikat.
Fotó: Dancing on Ice
Fotó: Dancing on Ice
Utóbbiak produkciója lenyűgözte a zsűrit, amelynek pontjai alapján az első helyen végeztek holtversenyben egy másik versenyzőpárossal, és a nézőket is meggyőzték, így továbbjutottak a következő adásba.
A nézők szavazataival összevont eredmények alapján azonban még lejjebb csúsztak a ranglétrán, így párbajozniuk kellett a továbbjutásért. Végül a zsűri egyöntetűen nekik szavazott bizalmat, így
Fotó: Dancing on Ice
Mint arról korábban beszámoltunk, a fődíj mellett a nyertes pár egyik tagjának lehetősége nyílik egy általa választott cél megvalósítására is. Andreea Ureche anyagi gondokkal küszködő, műkorcsolyázó barátnőjét szeretné segíteni a műsor által, hogy fel tudjon készülni a 2026-os téli olimpiára, Kerekes Zsolt pedig a szintén csíkszeredai Nagy Anitáért küzd, aki korcsolyaedzőként a Hargita megyei korcsolyaoktatás fellendítését tűzte ki célul.
Több Vodafone-os ügyfél is panaszkodott csütörtökön a délutáni órákban, hogy nem működik sem a telefonos, sem az internetes szolgáltatás – mint kiderült, az ideiglenes fennakadás Románia-szerte jelen van.
Ünnepélyes keretek között adták át a 100. gondosórát a sepsiszentgyörgyi városházán. Az egyetlen gombnyomással segítséget kérő készülék az egyedül élő idősek és sérültek biztonságát, valamint a hozzátartozók nyugalmát szavatolja.
Az Európai Unió országaiban 2023-ban átlagban 12,2 tanuló jutott egy tanítóra/tanárra; Románia is azok közé az országok közé tartozott, ahol a legleterheltebbek voltak a tanárok – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
A Romániát és más európai országokat ért orosz légtérsértésekről is tárgyalni fognak az Európai Parlament jövő heti plenáris ülésén, és egy nyilatkozatot is elfogadnak a témában – közölte szerdán az ezt indítványozó Victor Negrescu EP-képviselő.
Országszerte lehűl az idő a következő napokban, sok helyen nagy mennyiségű eső és erős szél, a hegyekben havazás várható.
A szerdán elfogadott költségvetés-kiigazítás nem tartalmaz a pártok állami támogatását érintő módosításokat, mert még nem született döntés erről a koalícióban – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Egy ember életét követelő közlekedési baleset történt csütörtök délelőtt, a Brassó megyei Barcaföldvárnál, a 13-as országúton.
Bogdan-Gruia Ivan energiaügyi miniszter szerda este bejelentette, mérlegelik egy olyan jogszabálytervezet kidolgozását, amely megakadályozná az áram kikapcsolását azoknál a rászoruló fogyasztóknál, akik nem tudják kifizetni a számláikat.
Elfogadta a kormány szerda esti rendkívüli ülésén a közérdekű építési beruházások rangsorolásáról szóló sürgősségi rendeletet.
Meghalt Jane Goodall, világhírű brit etológus, antropológus és állatvédő, adta hírül a The New York Times. 91 esztendős volt.
1 hozzászólás