Hirdetés
Hirdetés

Csonka épület az óriáslepel mögött – eltűnőben a Bodok szálló

Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.

Farkas Orsolya

2025. július 07., 17:412025. július 07., 17:41

2025. július 07., 19:122025. július 07., 19:12

Látványosan haladnak az egykori szálloda bontásával •  Fotó: Tuchiluș Alex

Látványosan haladnak az egykori szálloda bontásával

Fotó: Tuchiluș Alex

Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.

Farkas Orsolya

2025. július 07., 17:412025. július 07., 17:41

2025. július 07., 19:122025. július 07., 19:12

Látványosan haladnak az egykori szálloda bontásával •  Fotó: Tuchiluș Alex

Látványosan haladnak az egykori szálloda bontásával

Fotó: Tuchiluș Alex

Az épület meglévő részét még takarja az óriáslepel, a Bodok hotel hátsó és oldalsó részének bontása azonban látványosan halad. Miután kiszerelték a szálloda mozgatható elemeit – válaszfalakat, ablakkereketeket, és különböző berendezéseket –, a kivitelező néhány hete nekilátott a tényleges bontásnak egy hatalmas markológép segítéségével.

Tíz emeletből több részben már megsemmisült, a városlakók jelenleg már csak porfelhőt és egy csonka épületet láthatnak magasodni a központban.
A Bodok szállót eltakaró lepel mögött csonka épület áll •  Fotó: Tuchiluș Alex

A Bodok szállót eltakaró lepel mögött csonka épület áll

Fotó: Tuchiluș Alex

Kihívás előtt az vendéglátóegységek

Noha két vízágyút is bevetnek, az épület körüli tömbházakat, autókat, középületeket és a közelben levő étterem és kávézó teraszait is belepi a por. A Gado Gourmet Bistro munkatársa kérdésünkre elmondta:

Hirdetés
minden reggel nyitástól késő délutánig zajlik a munka az épületnél.

Noha a zaj ellen nem tehetnek, ebben az időszakban folyamatosan tisztítják a teraszon levő asztalokat, berendezéseket, és igyekeznek megfelelő körülményeket teremteni a vendégek számára. A látogatók elégedetlensége azonban így is érezhető.

Működnek a vízágyúk, de így is jelentős mértékű porral jár a munkálat •  Fotó: Tuchiluș Alex

Működnek a vízágyúk, de így is jelentős mértékű porral jár a munkálat

Fotó: Tuchiluș Alex

Eleinte felmerült az is, hogy be kell zárni az éttermet a délelőtti és kora délutáni órákban a bontás idejére, erre eddig nem volt szükség.

Jelenleg az épület hátsó részét bontja a kivitelező, de ha az épület étterem felőli, elülső részének feldarabolása is megkezdődik, attól tartanak, hogy még nehezebb lesz nyitva tartani a teraszt – holott az nyaranta vendégektől zsúfolt.

A bontás kapcsán elmondása szerint nem kaptak megfelelő tájékoztatást, így a szezonnak bizonytalanság közepette vágtak neki.

Szintről szintre semmisül meg a tízemeletes épület •  Fotó: Tuchiluș Alex

Szintről szintre semmisül meg a tízemeletes épület

Fotó: Tuchiluș Alex

Az előkészítő munkálatok májusban, a tényleges bontás június végén kezdődött el, és

körülbelül két hónap kell, amíg a szállodát megsemmisítik.

Ezután következik az épület alapjainak kiszedése, tereprendezés, egy új trafóház építése és a földalatti üzemanyagtartály felszámolása – mindezekkel november közepéig kell végezniük a szakembereknek.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

A betontörmeléket a város régi szemétdombja mellett létesített telephelyen rakják le, ahol a későbbiekben beőrölik és útalapokhoz, töltésekhez fogják felhasználni.

A szálló helyén egyelőre parkolót fognak kialakítani, majd idővel itt fog helyet kapni a több művelődési intézményt felölelő, modern kulturális központ is.

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

•  Fotó: Tuchiluș Alex

Fotó: Tuchiluș Alex

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 05., péntek

A prefektúra szerint nem mindenben tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat a szemét-ügyben

Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.

A prefektúra szerint nem mindenben tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat a szemét-ügyben
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Nicușor Dan megindokolta, miért Tomacot kérte fel kormányalakításra

Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.

Nicușor Dan megindokolta, miért Tomacot kérte fel kormányalakításra
2026. június 05., péntek

Szennyeződött a Balavásár községen átfolyó Nádas-patak, nem lehet öntözésre, itatásra használni

A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.

Szennyeződött a Balavásár községen átfolyó Nádas-patak, nem lehet öntözésre, itatásra használni
2026. június 05., péntek

Drogkereskedelmet is „hozzácsaptak” a hatóságok az előzetesbe került népdalénekes bűnlajstromához

A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.

Drogkereskedelmet is „hozzácsaptak” a hatóságok az előzetesbe került népdalénekes bűnlajstromához
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Besurrant egy lakásba és több mint 2000 lejt emelt el egy pénztárcából

Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.

Besurrant egy lakásba és több mint 2000 lejt emelt el egy pénztárcából
2026. június 05., péntek

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnökkel egyeztetett Eugen Tomac miniszterelnök-jelölt

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnökkel egyeztetett Eugen Tomac miniszterelnök-jelölt
2026. június 05., péntek

A hétvégét sem ússzuk meg zivatarok nélkül

Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

A hétvégét sem ússzuk meg zivatarok nélkül
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőnél – videóval

Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőnél – videóval
2026. június 05., péntek

Jól behatárolt munténiai területen és egy erdélyi megyében okozott károkat a rossz idő – videóval

A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.

Jól behatárolt munténiai területen és egy erdélyi megyében okozott károkat a rossz idő – videóval
2026. június 05., péntek

Nyíltan kimondva: olyan béremelési reményeik voltak az embereknek, amelyeknek most nem lehet eleget tenni

Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.

Nyíltan kimondva: olyan béremelési reményeik voltak az embereknek, amelyeknek most nem lehet eleget tenni
Hirdetés