Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Az RMDSZ javaslatára hivatalosan használhatja saját címerét Csíkszereda – döntött szombati ülésén a kormány. A döntésről hírlevélben számolt be a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ).
2021. október 02., 17:062021. október 02., 17:06
„Ezen a héten is új szimbólumokkal gazdagodott közösségünk. Szerdán Uzon zászlóját, ma (szombaton, szerk. megj.) Csíkszereda címerét sikerült hivatalosítani. 2014-ben, amikor kiléptünk a kormányból, az összes fiókot, amelyben szimbólumaink elfogadásával kapcsolatos határozatok voltak, kulcsra zárták.
– hangsúlyozta Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
A javaslatot a fejlesztési minisztérium terjesztette a kormány elé. „Eddig összesen 30 címert és zászlót sikerült hivatalosítani, az erdélyi magyar közösségnek visszaadni. A munkát folytatjuk ezen a területen: minden olyan helyi közösségnek, aki saját szimbólumhasználatában szabad akar lenni, segítünk” – fejtette ki Cseke Attila szaktárcavezető.
Csíkszereda címerének elemei a 18. századi címerre és pecsétre emlékeztetnek. A szív a nagylelkűség, a három nefelejcs az őszinteség szimbólumai, a koronát alkotó hét torony pedig a megyeszékhelyi rangot emeli ki.
Uzon zászlajáról döntött, az RMDSZ javaslatára, mai ülésén a kormány – jelentette be Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter az RMDSZ tájékoztatása szerint.
A '89-es forradalom óta először fordul elő, hogy a „rendszerpártoknak”, a Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) és a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) nincs képviselőjük az elnökválasztás második fordulójában – jelentette ki Elena Lasconi.
Călin Georgescu független elnökjelölt hétfőn kijelentette, hogy az őt ért „vádakkal” ellentétben nincsenek szélsőséges nézetei, ő csupán „egy román, aki szereti a hazáját”.
November 25-én, a nők elleni erőszak megszüntetésének napján a csíkszeredai önkormányzat is csatlakozik azokhoz a közintézményekhez, amelyek a bántalmazott nőkkel, lányokkal való szolidaritás jegyében cselekvésre szólítanak fel.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) újra meghirdette rendkívül népszerű Nem térkép e táj! programját, melynek keretében iskolai osztályok honismereti kirándulások anyagi fedezetére pályázhatnak.
Elismeri, támogatja és gondozza a fogyatékkal élők művészetét a sepsiszentgyörgyi Írisz ház, amely idén 14. alkalommal hirdette meg az Outsider Art című pályázatát. Az alkotóknak az irgalmas szamaritánus történetéből kell inspirálódniuk.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ december 2-án jelenti be, kit támogat az elnökválasztás második fordulójában, jelenleg ugyanis a december 1-jei parlamenti választás jelenti a prioritást a szövetség számára.
Lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéből Nicolae Ciucă, a párt államfőjelöltje.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján közzétett adatok szerint lezárult a szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése.
Országszinten arányaiban Csíkszeredában élt a legtöbb magyar szavazati jogával – osztotta meg a sajtóval az államelnöki választás első fordulójának statisztikáit Borboly Csaba, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének elnöke.
Azok szavazatára is szükség lesz vasárnap, akik távol maradtak az elnökválasztás első fordulójától – hangsúlyozza Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó területi szervezetének elnöke. Szerinte a parlamenti választásokon kulcsfontosságú a magas magyar részvétel.
szóljon hozzá!