
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Az RMDSZ javaslatára hivatalosan használhatja saját címerét Csíkszereda – döntött szombati ülésén a kormány. A döntésről hírlevélben számolt be a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ).
2021. október 02., 17:062021. október 02., 17:06
„Ezen a héten is új szimbólumokkal gazdagodott közösségünk. Szerdán Uzon zászlóját, ma (szombaton, szerk. megj.) Csíkszereda címerét sikerült hivatalosítani. 2014-ben, amikor kiléptünk a kormányból, az összes fiókot, amelyben szimbólumaink elfogadásával kapcsolatos határozatok voltak, kulcsra zárták.
– hangsúlyozta Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
A javaslatot a fejlesztési minisztérium terjesztette a kormány elé. „Eddig összesen 30 címert és zászlót sikerült hivatalosítani, az erdélyi magyar közösségnek visszaadni. A munkát folytatjuk ezen a területen: minden olyan helyi közösségnek, aki saját szimbólumhasználatában szabad akar lenni, segítünk” – fejtette ki Cseke Attila szaktárcavezető.
Csíkszereda címerének elemei a 18. századi címerre és pecsétre emlékeztetnek. A szív a nagylelkűség, a három nefelejcs az őszinteség szimbólumai, a koronát alkotó hét torony pedig a megyeszékhelyi rangot emeli ki.

Uzon zászlajáról döntött, az RMDSZ javaslatára, mai ülésén a kormány – jelentette be Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter az RMDSZ tájékoztatása szerint.
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
szóljon hozzá!