
Képünk illusztráció
Fotó: Illusztráció
A családon belüli erőszak elleni hatékony fellépésről, a bevethető intézkedésekről esett szó azon a munkaértekezleten, amelyet a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Házában tartottak kedden több intézmény képviselőinek részvételével.
2025. szeptember 16., 18:402025. szeptember 16., 18:40
Az otthon nem a bántalmazás helye elnevezésű kampány részeként, amely a családon belüli erőszak megelőzését szolgálja, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési és Bűnügyi Elemző Osztálya és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság Családon belüli erőszakkal foglalkozó osztálya munkaértekezletet tartott kedden a csíki térségi polgármesteri hivatalok képviselőivel. Az értekezleten jelen voltak a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal képviselői is.
A szakmai találkozón, melynek az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza biztosított helyet, több mint 40 személy vett részt – szociális munkások és polgármesterek a csíki térség községeiből, valamint Balánbányáról, Tusnádfürdőről és Csíkszeredából – tájékoztatott a Hargita megyei gyermekvédelem.
Mint írták, a munkaértekezlet fő témája a családon belüli erőszak eseteiben alkalmazható beavatkozási módszerek feltérképezése és hatékonyabbá tétele, illetve az intézmények közötti együttműködés erősítése volt a gyors és hatékony beavatkozás érdekében.
A megyei rendőrség és a szociális és gyermekvédelmi vezérigazgatóság közös kampánya az év végéig zajlik.
A kampány részeként a közeljövőben hasonló munkaértekezleteket terveznek az udvarhelyi, a gyergyói és a maroshévízi térségekben is.
A húsvéti ünnepekre való tekintettel a Csíki Trans autóbuszai nem a megszokott menetrend szerint közlekednek péntektől keddig.
Nem csak a fuvarleveleket tudja majd ellenőrizni, hanem a rakomány méretét is az a mesterséges intelligenciát használó rendszer, amelyet a rönkszállítmányok figyelése érdekében helyeznek üzembe. Ennek részeként kamerák telepítése van folyamatban.
Hiába Csíkszereda város része, megőrizte és továbbra is megőrizné falusi jellegét Csobotfalva – lakossági fórumot tartottak kedd este a helyi kultúrotthonban, ahol a jelenlevők a városrészt érintő problémákról beszélgettek Korodi Attila polgármesterrel.
Júniusig kell befejezni az Olt-folyó mentén épülő kerékpárutat Hargita megyében, mintegy 45 kilométer hosszan. A tavaly elkezdett kivitelezés a téli szünet után folytatódik, jelenleg a növényzeti réteg eltávolításán és az átjárók kialakításán dolgoznak.
Nem lehet már sokáig halogatni, szükség van a víztartályok telepítésére Tusnád község településein, enélkül ugyanis nem lehet csatlakozni a most épülő, a községen áthaladó vízvezetékre, amely Tusnádfürdőt is el fogja látni.
Egy létesítmény, mely egyszerre szolgálja a természeti értékek megőrzését és a látogatói élmény fejlesztését – felavatták pénteken a Szent Anna-tó – Mohos Tőzegláp Ökocentrum és Tudásközpontot.
Amikor nem találják egy betegség okát, többszöri orvosi konzultáció után sem állítható fel pontos diagnózis, akkor „lép képbe” a genetikus szakorvos. Az örökletes és nagyon ritka betegségekről Baczoni Balázs genetikus szakorvossal beszélgettünk.
Elkezdődött a levélszavazatok gyűjtése Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán: a választók szombattól vehetik át levélcsomagjaikat, illetve adhatják le voksukat, ugyanakkor szükség esetén segítséget is kérhetnek a papírok kitöltéséhez.
Csíkszeredában, a csobotfalvi kultúrotthonban szerveznek lakossági fórumot kedden, ahol a városrész aktuális ügyeit szeretnék megtárgyalni az emberekkel – közli Korondi Attila polgármester.
Balánbányán és Csíkszeredában is elkaptak egy-egy ittas sofőrt a hatóságok a péntek este és szombat hajnal közötti időszakban – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!