
Fotó: Kristó Róbert
A Hargita Megyei Környezetőrség szerdán délelőtt Csíkszentsimon határában vizsgálódott, az Olt régi medre mentén történő, törvénytelen szemétlerakással kapcsolatban.
2012. augusztus 22., 15:472012. augusztus 22., 15:47
2012. augusztus 22., 16:122012. augusztus 22., 16:12
Mint arról korábban beszámoltunk, Csíkszentsimonban évek óta az Olt holtágába hordják a háztartási hulladékot ismeretlen személyek, feltételezhetően a környező utcák lakói. A környezetszennyezésre Sándor István helybéli hívta fel a nyilvánosság figyelmét. Megtudtuk, szerdán délelőtt a Hargita Megyei Környezetőrség a helyszínen vizsgálódott, és felkérte az illetékes helyi önkormányzatot, hogy számolja fel az áldatlan állapotokat a falu határában. Az eredményről pedig hétfőig fényképekkel illusztrálva kell beszámoljanak a környezetőrségnek.
Csató Gábor alpolgármester megkeresésünkre elmondta: péntek délutánig a szociális munkásokkal eltakaríttatják a mederpartra hordott háztartási hulladékot, és felszámolják az illegális szemétlerakást. Az összegyűjtött szemetet a hulladékszállítással megbízott Eco-Csík Kft. szállítja majd el. Az elöljáró nyomatékosította, hogy plakátokon fogják felhívni az emberek figyelmét arra, hogy büntetni fognak a szemetelésért.
Hajnali keresztúttól az esti feltámadási körmenetig részletes rend szerint zajlik a húsvéti ünnepkör Csíksomlyón, miközben Csíkcsobotfalván a népszokások is élő közösségi élményt kínálnak.
A húsvéti ünnepekre való tekintettel a Csíki Trans autóbuszai nem a megszokott menetrend szerint közlekednek péntektől keddig.
Nem csak a fuvarleveleket tudja majd ellenőrizni, hanem a rakomány méretét is az a mesterséges intelligenciát használó rendszer, amelyet a rönkszállítmányok figyelése érdekében helyeznek üzembe. Ennek részeként kamerák telepítése van folyamatban.
Hiába Csíkszereda város része, megőrizte és továbbra is megőrizné falusi jellegét Csobotfalva – lakossági fórumot tartottak kedd este a helyi kultúrotthonban, ahol a jelenlevők a városrészt érintő problémákról beszélgettek Korodi Attila polgármesterrel.
Júniusig kell befejezni az Olt-folyó mentén épülő kerékpárutat Hargita megyében, mintegy 45 kilométer hosszan. A tavaly elkezdett kivitelezés a téli szünet után folytatódik, jelenleg a növényzeti réteg eltávolításán és az átjárók kialakításán dolgoznak.
Nem lehet már sokáig halogatni, szükség van a víztartályok telepítésére Tusnád község településein, enélkül ugyanis nem lehet csatlakozni a most épülő, a községen áthaladó vízvezetékre, amely Tusnádfürdőt is el fogja látni.
Egy létesítmény, mely egyszerre szolgálja a természeti értékek megőrzését és a látogatói élmény fejlesztését – felavatták pénteken a Szent Anna-tó – Mohos Tőzegláp Ökocentrum és Tudásközpontot.
Amikor nem találják egy betegség okát, többszöri orvosi konzultáció után sem állítható fel pontos diagnózis, akkor „lép képbe” a genetikus szakorvos. Az örökletes és nagyon ritka betegségekről Baczoni Balázs genetikus szakorvossal beszélgettünk.
Elkezdődött a levélszavazatok gyűjtése Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán: a választók szombattól vehetik át levélcsomagjaikat, illetve adhatják le voksukat, ugyanakkor szükség esetén segítséget is kérhetnek a papírok kitöltéséhez.
Csíkszeredában, a csobotfalvi kultúrotthonban szerveznek lakossági fórumot kedden, ahol a városrész aktuális ügyeit szeretnék megtárgyalni az emberekkel – közli Korondi Attila polgármester.
szóljon hozzá!