Fotó: Kristó Róbert
Nem akart találgatásokba bocsátkozni a fürdőtelepülés polgármestere azzal kapcsolatban, mikor csobbanhatunk végre az élményfürdő medencéiben. Albert Tibor szerint jelenleg is azon dolgoznak a szakemberek, hogy ez minél hamarabb megtörténjen.
2012. november 29., 13:482012. november 29., 13:48
2012. november 29., 14:042012. november 29., 14:04
A létesítmény és a vízellátást biztosító kút összeköttetésen dolgoznak jelenleg a munkások – tájékoztatott a tusnádfürdői élményfürdővel kapcsolatos újdonságokról Albert Tibor polgármester. Az elöljáró kifejtette, a működéshez szükséges minden típusú felszerelés megérkezett és be is szerelték azokat rendeltetési helyükre. A polgármester úgy fogalmazott, mindenképpen tájékoztatja a közvéleményt, amikor sikerül vízzel feltölteni a medencéket.
Mintegy három évvel ezelőtt, 2009 őszén kezdődött el Székelyföld első meleg vizes élményközpontjának építése. Az előzetes tervek szerint még tavaly decemberben át kellett volna adni rendeltetésének a létesítményt, ám az időközben felmerülő problémák megakadályozták ezt. Az egyik ilyen nehézség volt az, hogy a vízminták eredményei nagy mennyiségű vasat és mangánt mutattak ki a több mint nyolcszáz méter mélyről a felszínre hozott termálvízből, ezért olyan berendezést kell építeni, amely kivonja a vízből ezeket a kémiai elemeket. Utólag az idei nyár elejére ígérték az első csobbanást az illetékesek, ám ez az elképzelés is meghiúsult. Legutóbb szeptemberben már a próbaüzem elkezdéséről is szó esett, ezt néhány, Németországban gyártott speciális vízpumpának a leszállítása és beszerelése késleltette.
A tusnádfürdői wellnessközpont teljes beruházása összesen – tehát áfástól – 22,5 millió lejbe (mintegy ötmillió euróba) kerül. Ehhez Tusnádfürdő Polgármesteri Hivatala önrészként 400 ezer lejjel járult hozzá, az összeg 98,3 százalékát a Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium finanszírozta. Az épületkomplexumban öt medence kapott helyet, van továbbá masszázsszalon, sószoba, többfajta szauna és mofetta.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!