
Fotó: Iochom Zsolt
Csibi Barnát, a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóság alkalmazottját – aki az Avram Iancut ábrázoló szalmabábu jelképes felakasztása miatt vált ismertté – április 20-tól áthelyezték az Országos Adóhatóság (ANAF) egyik bukaresti fiókjába, viszont elveszítheti közalkalmazotti állását, ugyanis munkahelyén azóta sem jelent meg.
2011. április 27., 16:102011. április 27., 16:10
Mint ismeretes, a Iancu-akasztást követően Csibi Barnát a Hargita Megyei Közpénzügyi Igazgatóságról az abrudbányai hivatalba helyezték át. Csibi akkor huszonegy napos pihenőszabadságot vett ki, így Abrudbányára nem ment el.
Közben a Fehér megyei adóhatóság április 18-án közölte, hogy Sorin Blejnar rendelete értelmében április 20-án megszűnik Csibi áthelyezése Abrudbányára, és szeptember 20-áig a bukaresti 2. kerületi közpénzügyi igazgatóságon, a magánszemélyek kifizetési részlegénél kellene dolgoznia, de munkahelyén azóta sem jelent meg.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
Tönkrement, megrongált utcabútorzatok és gyalogos-útburkolatok rontják Csíkszereda központjának látványát. A városháza feladatai közé tartozik a köztéri elemek folyamatos karbantartása, helyenként azonban még a gyakori javítgatás sem segít.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Csak az útburkolati jelzések festése maradt még hátra a csíkmadarasi elkerülőúton, amelyet rövidesen megnyitnak a forgalom előtt. A vasútvonal által kettészelt község lakói számára jelentős könnyítést jelent ez a közlekedésben.
Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.
A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!