
Fotó: Info Trafic Județul Covasna/Facebook
Ezer lejre büntette meg a rendőrség azt a 49 éves gépkocsivezetőt, aki terepjárójával ráhajtott a befagyott Rétyi-tóra, ám a jég beszakadt alatta.
2020. január 27., 17:522020. január 27., 17:52
2020. január 27., 18:112020. január 27., 18:11
A gépkocsi félig elmerült, vasárnap sikertelenül próbálták kihúzni. Hétfőn újrakezdték a kiemelést, ám délutánig még nem jártak sikerrel. Értesüléseink szerint a férfi vasárnap egy szánkót vontatva ment rá autójával a jégre, a szánkón több gyerek is ült.
A sofőr sértetlenül kijutott a gépkocsiból, a balesetben nem sérült meg senki, ezért nem is értesítették a rendőrséget. A hatóságok azonban hivatalból indítottak eljárást, és ezer lejre bírságolták meg a férfit.
Radu Stroe, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője arról tájékoztatott, hogy közrendháborítás miatt róttak ki bírságot a férfira.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
2 hozzászólás