
Tűzoltók segítenek a híveknek lejönni a nyeregből
Fotó: Kozán István
A szombati, Csíksomlyón tartott pápai szentmisére összegyűlt tömeg több száz tagjának volt szüksége a katasztrófavédelmi és mentőalakulatok segítségére – írja az Agerpres hírügynökség Carmen Dan belügyminiszter nyilatkozatára hivatkozva.
2019. június 02., 09:372019. június 02., 09:37
2019. június 02., 09:382019. június 02., 09:38
Carmen Dan sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy a csíksomlyói nyeregben tartott pápai szentmise során 141 személy esetében volt szükség valamilyen módon a katasztrófavédők beavatkozására, és további 260 személy orvosi ellátásra szorult, főleg hipotermia miatt. Közöttük van húsz kiskorú is, akik egy Olaszországból érkezett csoport tagjai – tájékoztatott a belügyi tárca vezetője.

Csíksomlyón tartott szentmisét Ferenc pápa, a történelmi eseményre a világ számos pontjáról érkeztek hívek a nyeregbe. A Székelyhon végigkövette a pápalátogatás történéseit, íme fotókkal, videókkal és a hozzájuk tartozó szöveggel a teljes sztori.

Öt fotósunk kísérte végig a pápalátogatás eseményeit Csíkszeredában és a csíksomlyói nyeregben. Már reggel hat órától dokumentáltuk a történéseket egészen Ferenc pápa nyeregből történő távozásáig, délutáni megpihenéséig. Íme, a legszebb fotók.

Magyar és székely himnusszal ért véget a történelmi pápai szentmise Csíksomlyón. Ferenc pápa Isten iránti örömmel és hálával volt jelen, „ezen a történelmi értékekben és hitben gazdag, kedves Mária-kegyhelyen, ahová gyermekként jövünk, hogy találkozzunk égi Édesanyánkkal, és hogy egymásban&

Sófalvi Szabolcs, Marosszentgyörgy polgármestere mondta az egyik könyörgést a pápai szentmisén, Csíksomlyón. Noha szerette volna a magyar nyelvű fordítását is felolvasni, elfogadta a szervezők felkérését, hogy csak a románt tolmácsolja.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
szóljon hozzá!