Fotó: Kristo Robert
A román rendőrség nemrég 449 korszerű sebességmérő készüléket vásárolt, melynek jeleit egyetlen jelenleg használatban levő radarérzékelő sem fogja be.
2010. március 01., 15:172010. március 01., 15:17
2010. március 01., 19:342010. március 01., 19:34
Fotó: Kristo Robert
Sokkal könnyebb lesz a különböző kihágások, bűncselekmények bizonyítása – mondja a rendőrség, a székelyudvarhelyi közlekedés-rendészet vezetője, Ioja Viorel pedig azt tudatta, Hargita megye is kapni fog a készülékekből, így hamarosan térségünkben is munkába állnak a sebességimádók új ellenségei. Nem mellékes, hogy a rendőrség szóban forgó intézkedése azt is magával hozta, hogy mindenki kidobhatja a radarérzékelőjét. Az pedig már egy más kérdés, hogy mikor kerül piacra egy új radarérzékelő, mely a jelenlegi sebességmérőket is ki tudja majd cselezni.
Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, mivel a heves esőzések miatt újból befolyt a víz a föld alatti komplexumba. A helyszínen a tűzoltóság dolgozik a víz kiszivattyúzásán.
Több székelyudvarhelyi utcában is áramszünet lesz szerdán – olvasható a városháza közleményében.
Javítási munkálatok miatt fog szünetelni az áramszolgáltatás kedden reggel kilenc és délután öt óra között több Betfalván lévő háztartásnál – közli a székelykeresztúri polgármesteri hivatal.
Négyszázhetven középiskolás vesz részt a 31. Székelyudvarhelyi Diáknapokon, amelyet május 5. és 11. között tartanak Székelyudvarhelyen. Az idei rendezvény számos újdonsággal, mesevilágot idéző tematikával és sokszínű programmal várja a fiatalokat.
A Black Comedy borzasztóan vicces, ugyanakkor helyenként igencsak elgondolkodtató előadás, amely egy zseniális színházi ötletre épül – hangzott el a Tomcsa Sándor Színházban tartott sajtótájékoztatón.
Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.
A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.
Teljesen átalakul Székelyudvarhely történelmi belvárosának egyik kis utcája, a Székely Támadt-vár közvetlen szomszédságában. A Tó utca modernizálása nemcsak látványos változásokat hoz, új lehetőségeket is teremthet a helyi vállalkozók számára.
Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.
Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.
szóljon hozzá!