
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
November első két hetében országszerte melegebb lesz a sokévi átlagnál, de esőre is számítani lehet, főleg november 4-e után – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) október 30. és november 12. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2023. október 30., 14:382023. október 30., 14:38
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben a vizsgált időszak első két napján különösen meleg lesz, a nappali csúcsértékek átlaga eléri a 22 Celsius-fokot, éjszaka Erdélyben 4 Celsius-fokig hűl le a levegő.
– ismerteti az Agerpres.
Jövő héten tovább csökken a hőmérséklet, nappal 10-11 fokig melegszik a levegő, éjszaka 2-3 Celsius-fok lesz. Esőre november 1-jén, majd 4. és 12. között lehet számítani.
A hegyekben október utolsó két napján 15-16 fok is lehet nappal, éjszaka 5-7 Celsius-fokra lehet számítani.
Jövő héten a nappali csúcsértékek átlaga 4-6 fok, a minimumoké mínusz 1 és 3 Celsius-fok között alakul. Esőre november 1-jén, majd 4. és 12. között lehet számítani.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
szóljon hozzá!