
Nemcsak a magánház-tulajdonosok, hanem a tömbházak lakói is szívesen tartanak állatokat a lakásban, és sokszor a gazdiknak eszükbe sem jut, hogy ezáltal megzavarhatják mások nyugalmát, komfortját. Természetesen lehet aranyos házi kedvenceket tartani a panelekben is, viszont a Polgári Törvénykönyv az állattartást is szigorúan szabályozza.
2010. november 02., 16:142010. november 02., 16:14
2010. november 02., 18:182010. november 02., 18:18
Fotó: Kristó Róbert
Tömbházak esetében szigorúan tilos haszonállatokat, többek között disznót, juhot tartani. A különböző hüllők és kutyák tartása engedélyezett, viszont ehhez szükséges a lakók többségének és a közvetlen szomszédoknak az írásos beleegyezése. Az ebet tilos az erkélyen tartani. A hüllőkből és kutyákból csak egy élhet lakásunkban. Kisebb állatok: macskák, tengerimalacok, egzotikus madarak birtoklásához elegendő a közvetlen szomszédok beleegyezése.
„Csíkszereda város, de mégis sokan próbálkoznak haszonállatok nevelésével, ez leginkább a kertes házak jellemzője” – mondta Veres Csaba (fotón), a városellenőrzési osztály irodavezetője. Hangsúlyozta: a település A és B zónájában csak akkor lehet haszonállatokat tartani, ha a közvetlen szomszédok írásos beleegyezést adnak. Általában a tehén- és disznótartással vannak problémák – emelte ki Veres. Elmondta: minden haszonállat-fajtából legtöbb kettőt lehet nevelni, és az istállók legalább 10 méter távolságra kell legyenek a szomszédok lakásaitól.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.