Fotó: Gábos Albin
Közel tízezer lej gyűlt össze felhívásunkra annak az újtusnádi négygyermekes családnak, ahol a kenyérkereső családfő a nyáron nyaktól lefelé lebénult. Akkor annyira szorult helyzetbe kerültek, hogy még gyógyszerre sem futotta, a segítőkész embereknek köszönhetően azonban átlendültek a kezdeti nehézségeken. Nemcsak pénzadományokat, hanem tartós élelmiszert, ruházatot és tanszereket is kaptak segítségül.
2019. szeptember 10., 09:062019. szeptember 10., 09:06
Két hete számoltunk be annak az újtusnádi négygyermekes családnak a nehéz helyzetéről, amelyben az egyedüli családfenntartó, az alig 34 éves Oratovszki Csaba nyaktól lefelé lebénult, így gyakorlatilag jövedelem nélkül maradtak.
Felhívásunkra rengetegen válaszoltak, bankszámlájukra közel tízezer lejt utaltak segítőkész emberek. Vas Hajnal, a négy gyermek édesanyja, Oratovszki Csaba élettársa elmondta,
így már gyógyszereket is tudtak vásárolni, illetve a gyermekeket is el tudták látni. Ugyanakkor néhányan otthonukban is felkeresték őket, tartós élelmiszereket, ruhákat adományoztak, iskolakezdésre tanfelszerelést hoztak, de jól esett nekik az a sok támogató szó is, amit az idegenektől kaptak. Szomszédaiknak is hálásak, mert a kezdetektől fogva támogatták őket.
Nehéz élethelyzettel kell szembenéznie az újtusnádi Oratovszki családnak, miután az egyedüli kenyérkereső, a családfő nyaktól lefele lebénult. A négygyermekes család meglehetősen szerény körülmények között tengődik, gyógyszerekre, gyógytornászra már nem is futja.
Ahhoz, hogy hosszú távon talpon tudjanak maradni, elindították a folyamatot a helyi önkormányzatnál, hogy Vas Hajnal betölthesse a gondozói állást ágyhoz kötött élettársa mellett, aki állandó ápolásra szorul. A gyógytornász egyébként heti két alkalommal jár hozzájuk, aki megmutatta, hogyan kell tornásztatnia párját, így ő is tud segíteni a rehabilitációjában.
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
szóljon hozzá!