Szinte biztos, hogy kilowattóránként 1 lej fölött. Legalább nem sötétben tapogatózunk. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Egészséges keretek között a szabad energiapiac számos előnnyel jár a fogyasztók számára; a jelenlegi energiaár-plafon megszűnte, azaz 2025. április 1-je után az elsődleges cél a kiszolgáltatott fogyasztók védelme lesz – jelentette ki szerdán este Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
2024. november 07., 10:202024. november 07., 10:20
2024. november 07., 10:212024. november 07., 10:21
A tárcavezető egy Facebook-bejegyzésben azt írta, lehetetlen megjósolni, hogy milyen árak szerepelnek majd a számlákon 2025. április 1-jétől, jelen pillanatban azonban uniós viszonylatban a legalacsonyabbak között vannak a romániai tarifák. A miniszter idézte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat adatait, amelyek szerint
Burduja beszámolt arról is, hogy az illetékes intézmények képviselőivel már júniustól dolgoznak az energiaár-sapka jövő tavasztól esedékes kivezetése után alkalmazható lehetséges forgatókönyveken. Mint mondta, a bizottságnak két fontos célt kell szem előtt tartania: rövid távon a kiszolgáltatott fogyasztók védelmét, közép- és hosszú távon pedig az energiaszegénység elleni küzdelmet.
A kiszolgáltatott fogyasztók védelmét illetően a tárcavezető szerint rövidesen megvitatnak egy tervezetet, amely előírná, hogy
„Nem hagyjuk hátra azokat, akik nem tudják kifizetni a számláikat, az állam célzott támogatásokkal biztosít védelmet számukra, ahogy az más európai uniós országokban is történik” – idézi a minisztert az Agerpres hírügynökség .
Burduja emlékeztetett, jelenleg a 100 kilowattóra alatti átlagos havi fogyasztású háztartásoknak 0,68 lejt kell fizetniük egy kilowattóra áramért, függetlenül attól, hogy mekkora a család jövedelme, vagy milyen értékű házban élnek. Szerinte ez fenntarthatatlan. Rámutatott arra is, hogy bár nem lehet kiszámítani a jövő tavasztól várható villamosenergia-árakat, az aktuális piaci körülményeket figyelembe véve ezek
tehát nem fogják meghaladni a jelenlegi maximális küszöböt, a kilowattóránkénti 1,3 lejt.
A miniszter azt is hangsúlyozta, hogy „nem kell megijedni” a szabad piactól, hiszen egészséges keretek között számos előnnyel jár a fogyasztók számára, a szolgáltatók közötti verseny jobb minőségű szolgáltatásokat és kedvezőbb árakat eredményez.
Románia támogatja az Európai Bizottság és annak elnöke, Ursula von der Leyen erőfeszítéseit az Egyesült Államokkal való tárgyalás folytatására – jelentette ki vasárnap Nicușor Dan elnök.
Nem kell megijedni, az új Superman-film nem rossz. Csak nem olyan, mint amihez eddig hozzászoktunk. Kritika.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Letette a hivatali esküt vasárnap reggel az alkotmánybíróság három új bírája, Mihai Busuioc, Asztalos Csaba és Dacian Cosmin Drago
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
3 hozzászólás