
Fotó: Erdélyi Hagyományok Háza
A legszebb húsvéti ajándék a hímes tojás, a legtartalmasabb pedig a frissen megjelent, Az őstojástól húsvétig című kötet, a tojás kultúrtörténeti monográfiája – olvasható a meghívóban, amely egy keddi, marosvásárhelyi könyvbemutatót harangoz be.
2024. március 18., 16:112024. március 18., 16:11
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány meghívására Kisné Portik Irén tart előadást Marosvásárhelyre március 19-én, kedden 17 órától az alapítvány székhelyén (Sáros/Târgului utca 1. szám). Egyben bemutatják Az őstojástól húsvétig című kötetet is.
„Ezernégyszáz hímes tojás fotója mellett a tojás misztériumának 60 ezer éves ásatási leletét, közel 200 mítoszt, legendát, eposzt ismerhet meg a kötet olvasója, melyekben a világ tojásból ered.
– áll a meghívóban.
Az esemény társszervezője a Gránátalma Egyesület.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
Már csak néhány nap maradt a kedvezményes adófizetési időszakból, ezen a héten még két munkanap áll rendelkezésre, és ezen kívül jövő hétfőn és kedden lehet még élni a lehetőséggel.
Egy katonai drón mintegy 4 kilométerre behatolt Románia légterébe, majd lezuhant a Tulcea megyei Parcheș település közelében, miután az ukrán légvédelem eltérítette – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Az RMDSZ nem kíván kilépni a kormányból – jelentette ki szerdán Korondon Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Szinte biztosan várakoznia kell a városi pénztáraknál annak, aki ezekben a napokban szeretné rendezni az adóját. Háromszéken a többség élni kíván a tízszázalékos kedvezmény lehetőségével, és ezért akár egy órát is hajlandó sorba állni.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
szóljon hozzá!