A sérülteknek hatalmas erőforrást jelent az elfogadás és az elismerés
Fotó: Veres Nándor
Alapítók, munkatársak, önkéntesek, sérültek, fiatalok, támogatók és mindazok, akik együtt nőttek fel a Szent Gellért Alapítvánnyal, egy szívvel adtak hálát az elmúlt negyed századért pénteken a Gábor Áron Művelődési Házban. Szombaton pedig jubileumi Szent Gellért-búcsút ültek a szelterszi Rehabilitációs Háznál, majd plakettet avattak elhunyt lelki atyjuk emlékére.
2018. szeptember 23., 12:012018. szeptember 23., 12:01
2018. szeptember 23., 19:552018. szeptember 23., 19:55
Tevékenységpalettájukon a gyermekek és fiatalok keresztény szellemben való nevelése mellett kiemelt szerepet kaptak a fogyatékkal élők, sérültek.
Arcok, vallomások
Előbb a sérültek mutatták be a Szent László-misztériumjátékot majd a fiatalok a Panchinellót. Kinek, mit jelent az alapítvány tevékenysége? A csíkszeredai Ferencz Attila alapító tag kiemelte a közösségi munkát és a háttérimát. Hálát mondott a néhai Portik-Bakai Sándor plébános dinamizmusáért, küzdőképességéért és a kezdettől fogva kitartókért. Vallja: „A Jóisten csak arra tudja áldását adni, amiben kitartunk.”
Theil Emília önkéntes a kicsi háztól a nagyobbig tartó közös utat idézte fel. Sándor Lajos alpolgármester a település nevében mondott köszönetet, hogy fontos ügyet karoltak fel, kiemelve az odaadásukat és a szeretetüket.
Lakner Zoltán magyarországi egyetemi tanár, a Mocsáry Alapítvány egykori vezetője Teréz anya gondolatával mondott hálát: „a kis dolgokat nagy szeretettel” teszik.
A lövétei György Margit, sérültet nevelő szülő megköszönte a gyermeke szocializációjához nyújtott segítséget, a fejlesztő foglalkozásokat, a közösséget és az új barátokat. Ezekből nőtt ki a lövétei Bice-Bócák Társasága is. Kelemen Attila mozgássérültet a mindennapokban segíti az alapítvány, de munkahelyet is talált ott. Berki Szerénke támogató a családiasságot és az önkéntesek nagy számát emelte ki – jó érzés számukra az ügy mellé állni. Gábos Levente ifivezetőként osztotta meg gondolatait.
Fotó: Veres Nándor
A megérintő visszaemlékezés-sort György Attila alapító-vezető zárta: képes beszámolójából kitetszett a munka, szolgálat, elkötelezettség, ami az alapítványhoz kötődőket jellemzi. Majd egy perc csenddel emlékeztek alapító plébánosukra.
Áldáskérelmek
Megtudtuk: a Főegyházmegyei Ifjúsági Lelkészséggel új táborépületet terveznek Szelterszen. A továbbiakban Szabó László önkéntes és tanácsadó osztotta meg gondolatait majd Koncsag László plébános kért áldást a jövendőre.
Szombaton a szelterszi Szent Gellért-búcsú főcelebránsa Bátor Botond hargitafürdői pálos szerzetes volt, szónoka Tamás Barna főegyházmegyei ifjúsági lelkész. Zenélt az alapítvány Keresztény Ifi Zenekara. Végül leleplezték és megáldatták a Bodó Levente szentegyházi szobrászművész által készített Portik-Bakai-plakettet, ami a szelterszi Rehabilitációs Ház homlokzatán kapott helyet.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
szóljon hozzá!