
Fotó: Boda L. Gergely
A Maros megyei szakszervezetek január 21-én szeretnének tiltakozó megmozdulást szervezni Marosvásárhelyen, hogy támogatásukról biztosítsák mind a SMURD dolgozóit, mind pedig annak megalapítóját, dr. Raed Arafatot.
2012. január 12., 15:502012. január 12., 15:50
2012. január 12., 15:582012. január 12., 15:58
Ugyanott vonulnak fel a szakszervezetek, ahol két éve a SMURD ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját
„Az akció keretében biztosítjuk majd Raed Arafatot, illetve a SMURD-ot a támogatásunkról, majd szót ejtünk az új egészségügyi törvény egyéb kifogásolható pontjairól is. A neves orvos felhívta a figyelmet a sürgősségi ellátásra leselkedő veszélyekre, de a rendszerben sajnos ezen kívül még sok a probléma” – nyilatkozta ez ügyben Maria Dăndărău, a Testvériség Szakszervezet Maros megyei fiókjának főtitkára. Hozzátette, az eseményre meghívják az egészségügyben tevékenykedő szakembereket, akik megoszthatják gondolataikat az egybegyűltekkel.
„Szeretnénk megmutatni a lakosságnak, mennyire komolytalan az új törvény. A szakemberek elmondják majd az egybegyűlteknek, hogy tulajdonképpen mi is változik, mi az, ami őket ténylegesen érinti. Egy tévénéző, aki hallotta Traian Băsescu mondatait, azt hiheti, hogy azok, akik a sürgősségi ellátás privatizálása ellen harcolnak, kommunisták.”
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
Kovászna Megye Tanácsa pénteken jóváhagyta a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó pszichiátria 170 éves épületének felújítását, illetve az ahhoz tartozó dokumentáció egy részét.
A kormány pénteki rendkívüli ülésén meghosszabbította szeptember 30-ig a villamosenergia-piaci biztonsági intézkedések hatályát.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
szóljon hozzá!