Fotó: Csíkszentsimon község/Facebook
Nagyobb mennyiségű szemetet hordott ki a határba egy csíkszentsimoni lakos, akit 10 ezer lejre bírságolt emiatt a helyi önkormányzat. Az esetet Csíkszentsimon község Facebook-oldalán tették közzé, a bejegyzést Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter is megosztotta.
2023. március 03., 21:022023. március 03., 21:02
2023. március 03., 21:032023. március 03., 21:03
Mint az esetről szóló bejegyzésből kiderül, Csíkszentsimon Hidegség nevű részére hordott ki szekerével nagyobb mennyiségű hulladékot egy helyi lakos. Ezt két másik helybéli jelentette az önkormányzatnak, vállalva az ügyben a tanúskodást is.
A szemetelésért a tettét beismerő elkövetőt 10 ezer lejre bírságolta a 38/2022 sürgősségi kormányrendelet értelemében Csíkszentsimon Polgármesteri Hivatala.
Sikerült befogni a másik medvebocsot is, amely az elmúlt napokban a Somostető és az orvosi egyetem környékén kóborolt. A bocsot biztonságos, természetes környezetbe fogják áthelyezni.
A korábbiaktól eltérő szerzeménnyel rukkolt elő a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar. A ki mondja meg? című dal kísérletez, határokat feszeget, valódi társadalmi problémákra reflektál.
Szökésben lévő bűnözőt kaptak el a Kovászna megyei rendőrök szerdán Dobollón. A nőt emberölési kísérlet miatt ítélték börtönbüntetésre.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csütörtökön bejelentette, hogy a következő időszakban esedékes megbeszéléseken nem tárgyalnak az államfővel és a többi párttal miniszteri tisztségekről vagy más kormányzati posztokról.
Csütörtöktől vált elérhetővé a Hunyadi-sorozat a Filmión – adta hírül csütörtökön a Nemzeti Filmintézet (NFI).
Ötmillió lejes hitel felvételéről és a korábban felvett 18 milliós kölcsön átütemezésének igényléséről döntött Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Aktualizálták a városfejlesztési stratégiát is, ami újabb utak felújításának előfeltétele.
Négy rendőr lélekjelenlétének és gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megmenteni a szerda esti csíkszeredai lakástűz sérültjének életét. A rendőrök hezitálás nélkül törtek be az égő lakásba, hogy kimenekítsék az eszméletlen állapotban lévő nőt.
A Szociáldemokrata Párt (PS) ügyvivő elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a szociáldemokraták több „vörös vonalat” húztak meg a kormányalakítási tárgyalásokkal kapcsolatban.
Nicușor Dan csütörtökön kijelentette, hogy továbbra is Ilie Bolojan az első számú miniszterelnök-jelöltje.
Rekordot döntöttek 2024-ben a magyar filmek a romániai mozikban – derül ki a bukaresti országos filmközpont (CNC) frissen közzétett adataiból.
1 hozzászólás