Vasárnap, május 30-án egy csendőr-járőr felfigyelt egy fiatalemberre, aki a marosvásárhelyi VIA benzinkút mellett szaladva menekült egy tetemes utazótáskával. Üldözőbe vették, majd miután feltartóztatták kiderült, hogy a helybeli 22 éves C. S. Răzvannak alapos oka volt a menekülésre – a Promenada Mall egyik üzletéből lopott.
2010. május 31., 15:242010. május 31., 15:24
2010. június 03., 18:372010. június 03., 18:37
Amint a Maros megyei csendőr-felügyelőség szóvivője, Manea Daniel őrnagy tájékoztatott, a tolvaj egy sportcikkeket forgalmazó üzletet látogatott meg az üzletházban, ahová már felkészülten érkezett. Több sportruházati cikket szedett össze, azokat begyömöszölte egy papírzsákba, majd a zsákot egy olyan sporttáskába tette, amelyet előzőleg belülről alufóliával bélelt ki, azt remélve, hogy a fólia megóvja a biztonsági kapuk riasztóitól. A kaputól megóvta ugyan, de az őrszemélyzettől nem. Amikor rákérdeztek, hogy mit cipel a zsákban ügetőre fogta a dolgot. Félrelökte az őröket, s menekülésbe kezdett. Ebben gátolta meg az útjába kerülő járőr egy fél kilométerrel odébb, a benzinkútnál. A motozásnál és a táska átvizsgálásakor 555,61 lej értékű lopott árút találtak nála, amit visszaszolgáltattak a sportüzletnek. A tolvajt őrizetbe vették, és átadták a rendőrségnek a bűnügyi kivizsgálás folytatása végett.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.