
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook
A kedvezőtlen körülmények, több méteres hótakaró és a fokozott lavinaveszély miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
2025. december 05., 10:092025. december 05., 10:09
2025. december 05., 10:102025. december 05., 10:10
Csütörtök estére felfüggesztették a mentőcsapatok az eltűnt, brit túrázó utáni kutatást, mivel a körülmények tovább romlottak. A Brassó megyei hegyimentő-szolgálat szerint nem sikerült olyan tárgyat vagy nyomot találni, amely a fiatal férfi tartózkodási helyére utalhatna. A brassói, barcazozsnyói, viktóriavárosi, és predeali hegyimentők minden biztonságosan megközelíthető területet átvizsgáltak, eredménytelenül.
A helyszínen rendkívül kedvezőtlen a hóhelyzet:
Ilyen körülmények között a kutatóárkok ásása vagy a nehéz terepen való mozgás komoly életveszélyt jelentene a mentők számára, ezért a műveleteket ideiglenesen le kellett állítani.
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook
A hegyimentő-szolgálat cáfolja az online felmerült vádakat, miszerint lezárták volna az ügyet. „Egyetlen esetet sem adunk fel, függetlenül az érintett személy nemzetiségétől vagy az esemény körülményeitől” – hangsúlyozzák. A keresést kizárólag a szélsőséges időjárás miatt kellett megszakítani, és
A téli időszakban a hegyimentők továbbra is járőröznek majd a térségben, amikor az nem jelent veszélyt számukra. Új információk – például a telefon helymeghatározása vagy más bizonyíték – esetén a csapatok azonnal visszatérnek a terepre.
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook

Súlyosan kihűlt, kimerült turistát próbálnak megtalálni a hegyimentők a Bucsecs-hegységben napok óta, miután a férfi vasárnap éjjel segítséget kért, de a megadott helyszínen nem bukkantak rá.

Továbbra is nagy erőkkel keresik a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal férfit, aki vasárnap adott utoljára hírt magáról. Családja kérésére a fotóját is megosztották.

A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.
Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.
Nő a Hargita megyében dolgozó, Európai Unión kívüli országokból érkező munkavállalók száma. Az idén nyilvántartottak közül 1028-an európai uniós állampolgárok, 430-an pedig harmadik országból, vagyis az EU-n kívüli államokból érkeztek.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.
Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.
Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.
Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.
A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.
szóljon hozzá!