
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook
A kedvezőtlen körülmények, több méteres hótakaró és a fokozott lavinaveszély miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
2025. december 05., 10:092025. december 05., 10:09
2025. december 05., 10:102025. december 05., 10:10
Csütörtök estére felfüggesztették a mentőcsapatok az eltűnt, brit túrázó utáni kutatást, mivel a körülmények tovább romlottak. A Brassó megyei hegyimentő-szolgálat szerint nem sikerült olyan tárgyat vagy nyomot találni, amely a fiatal férfi tartózkodási helyére utalhatna. A brassói, barcazozsnyói, viktóriavárosi, és predeali hegyimentők minden biztonságosan megközelíthető területet átvizsgáltak, eredménytelenül.
A helyszínen rendkívül kedvezőtlen a hóhelyzet:
Ilyen körülmények között a kutatóárkok ásása vagy a nehéz terepen való mozgás komoly életveszélyt jelentene a mentők számára, ezért a műveleteket ideiglenesen le kellett állítani.
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook
A hegyimentő-szolgálat cáfolja az online felmerült vádakat, miszerint lezárták volna az ügyet. „Egyetlen esetet sem adunk fel, függetlenül az érintett személy nemzetiségétől vagy az esemény körülményeitől” – hangsúlyozzák. A keresést kizárólag a szélsőséges időjárás miatt kellett megszakítani, és
A téli időszakban a hegyimentők továbbra is járőröznek majd a térségben, amikor az nem jelent veszélyt számukra. Új információk – például a telefon helymeghatározása vagy más bizonyíték – esetén a csapatok azonnal visszatérnek a terepre.
Fotó: Brassói hegyimentő-szolgálat/Facebook

Súlyosan kihűlt, kimerült turistát próbálnak megtalálni a hegyimentők a Bucsecs-hegységben napok óta, miután a férfi vasárnap éjjel segítséget kért, de a megadott helyszínen nem bukkantak rá.

Továbbra is nagy erőkkel keresik a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal férfit, aki vasárnap adott utoljára hírt magáról. Családja kérésére a fotóját is megosztották.

A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
szóljon hozzá!