Betöltetlen maradt több háziorvos- és sebész rezidens hely, az orvosi egyetemet végzettek jó része nem kívánta ilyen téren folytatni tanulmányait, elkezdeni a munkát. Vass Levente egészségügyi szakpolitikus szerint érdemes ezeken a területeket választani.
Évértékelőt tartott a Magyar Polgári Erő (MPE) párt sepsiszentgyörgyi szervezetének e heti sajtótájékoztatóján Miklós András szotyori falufelelős, aki szerint a településen a megvalósítások sora igencsak röviden összegezhető.
Napjainkban egy gyorsan változó világban kell megtalálnia helyét a médiának és az újságírásnak, ami hihetetlen felelősség és feladat – mondta Tuzson Bence igazságügyi miniszter a III. Kárpát-medencei magyar médiatalálkozón pénteken, Visegrádon.
Románia 1918. május 8-án, a központi hatalmaktól elszenvedett vereségét elismerve aláírta ugyan a bukaresti békét, de gyakorlatilag már szeptember második felében megszegte azt.
Az elmaradt béremelésekre, valamint a bérpótlékokra vonatkozó törvény be nem tartása miatt beperelte a kormányt a Sanitas szakszervezet, de tovább gyűjtik a szakszervezeti tagoktól a támogató aláírásokat.
Van egy vörös vonal, amit nem lehet átlépni – jelentette ki Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester, aki szerint bár a román közigazgatási rendszer ezer sebből vérzik, annak átszervezését a magyar kisebbségre való tekintettel kell végrehajtani.
Három személy sérült meg péntek este a Maros megyei Beresztelke közelében bekövetkezett balesetben.
Két hete fogtak neki Sepsiszentgyörgyön a Gólya utcai új autóbusz-állomás építésének, ám péntek délután a munkások elvágtak egy viszonylag nagy átmérőjű vízvezetéket – tájékoztatott a helyi önkormányzat.
Hajrá, Bucsin! Ez hangzik el minden olyan sportmegmozduláson, ahol Gyergyóalfalu jégkorongozói, labdarúgói vagy más sportolói szerepelnek. Ez most már a község új sportcsarnokában is elhangozhat – pénteken felavatták a létesítményt.
Újjászületés villámcsapás által című kötetét mutatja be Sepsiszéki-Nagy Balázs és Nagy Erika december 11-én, hétfőn 18 órától a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ dísztermében.
Két hete fogtak neki Sepsiszentgyörgyön a Gólya utcai új autóbusz-állomás építésének, ám péntek délután a munkások elvágtak egy viszonylag nagy átmérőjű vízvezetéket – tájékoztatott a helyi önkormányzat.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Sepsiszentgyörgyön jelenleg nem szerepel a nyilvántartásokban olyan személy, aki folyamatosan az utcán élne, és regisztrált hajléktalan volna, mégis vannak lakói a hajléktalanszállónak.
Körültekintés nélkül akart megfordulni járművével, balesetet okozott egy férfi csütörtökön a Kovászna és Zabola közötti útszakaszon.
Összesen 18 kanyarógyanús esetet regisztráltak ebben az évben Kovászna megyében, ebből mindeddig 12 gyermek esetében igazolódott be a megbetegedés.
Nem kívánja tovább betölteni az igazgatói tisztséget, és ezt írásban is jelezte a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek Markó Ilona, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója. Helyére várhatóan januártól neveznek ki új tanintézet-vezetőt.
Hetvenmillió lejjel kell többet fizetnie Marosvásárhelynek a be nem fejezett uniós pályázatok önrészeként – számolta ki Claudiu Maior tanácsos. A városháza pályázatokért felelős igazgatója szerint csak tízmillió lej többletköltséggel számolnak.
A pénteken délután az A3-as autópályán bekövetkezett balesetben egy utas olyannyira megsérült, hogy helikopterrel szállították Marosvásárhelyre kórházba.
Ajándékozz másként címmel szerveznek jótékonysági rendezvényt december 11-15. között, amely keretében közismert személyiségek fognak pincérként felszolgálni a Petry Urban Grill vendéglőben. Az esemény szervezője a Rotaract Téka Klub.