
Tánczos Barna szerint nem homályos Borboly Csaba megyei önkormányzaton belüli jövője
Fotó: Pinti Attila
„Nehéz döntésen vagyunk túl, de egyhangú döntést hoztunk” – kommentálta Facebook-videójában Tánczos Barna RMDSZ-es szenátor a szövetség Hargita Megyei Egyeztető Tanácsának szombati határozatát, miszerint a három jelölt – Bíró Barna Botond, Borboly Csaba és Barti Tihamér – közül az udvarhelyszéki jelöltet, Bírót juttatták tovább.
2024. április 13., 19:262024. április 13., 19:26
2024. április 13., 19:332024. április 13., 19:33
„A Hargita megyei RMDSZ erősödött meg ezzel” – jelentette ki a szenátor, megköszönve a másik két jelöltnek, hogy elfogadták a döntést, még akkor is, ha úgy érezték, hogy nem nyertek és nem a megcélzott tisztséget szerezték meg.
Gratulált Bíró Barna Botondnak, hogy ő lehet 2024-ben az RMDSZ Hargita megyei önkormányzati elnökjelöltje, ugyanakkor egy kis kulisszatitkot is megosztott a másik két jelölt jövőjét illetően, miszerint
Noha ezt a szenátor kész tényként közölte, tudni kell, hogy a Hargita megyei önkormányzatban az alelnököket a testület választja a június 9-ei helyhatósági szavazást követő alakulóülésen – esetünkben ez csak ősszel esedékes, a jelenlegi testület mandátumának lejárta után – a bejutott megyei tanácsosi képviselők közül.

Egyöntetű döntéssel Bíró Barna Botond jelenlegi alelnököt választotta az RMDSZ jelöltjének a Hargita megyei önkormányzat elnöki tisztségére a szövetség Hargita Megyei Egyeztető Tanácsa (HET).

Vetélytársának adott gratuláció helyett az erdélyi magyarság európai képviseletére helyezi a hangsúlyt Borboly Csaba az RMDSZ Hargita Megyei Egyeztető Tanácsának szombati döntését követő Facebook-posztjában.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
6 hozzászólás