
Kastélyáról is híres Mezőzáh
Fotó: Haáz Vince
Első alkalommal szervezik meg Mezőzáhon április 27–28-án a Bazsarózsafesztivált, amely a település két örökségének helyszíne köré épül: a Sztyeppei Bazsarózsa Rezervátum és az Ugron-kastély, más néven Kalendárium-kastély köré.
2024. április 13., 17:512024. április 13., 17:51
A szervezők a bazsarózsa-rezervátumba és azon túlra látogatókat arra invitálják, hogy álljanak meg a kastély udvarán egy különleges helyi élményért. Ízletes helyi termékek kóstolójával, kézműves műhelyekkel, gyermekfoglalkozásokkal, színdarabbal, filmvetítéssel, fotókiállítással, az Ugron-kastélyban tartott tárlatvezetéssel, népviseleti kiállítással és arisztokratikus vacsorával várják a kastélyba látogatókat.

A megszokottnál korábban mutatkozott meg teljes pompájában az első sztyeppei bazsarózsa a Maros megyei mezőzáhi rezervátumban. Az elkövetkező napokban, hetekben egyre több bokor borul majd virágba.
A község területén a fesztivál két napja alatt néhány fix gasztronómiai pont is lesz, ahol különleges helyi ételeket lehet majd kóstolni. A rendezvény részletei itt találhatók. Az esemény szervezői: Visit Maros, Mezőzáh Polgármesteri Hivatala és az Asociația Manifest pentru Patrimoniu.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
A páciensek nem maradhatnak ellátás nélkül akkor sem, amikor nem működik az elektronikus egészségügyi kártyák rendszere, hangsúlyozta egy panasz nyomán a Székelyhonnak a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
szóljon hozzá!