
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hármasfaluba riasztották a tűzoltókat vasárnap délután, ahol egy melléképület gyúlt ki. A tűz mintegy 200 négyzetméteres területen ég.
2024. április 13., 17:222024. április 13., 17:22
2024. április 13., 19:172024. április 13., 19:17
A helyszínre a nyárádszeredai és szovátai hivatásos tűzoltók szálltak ki, két tűzoltóautóval, de részt vesznek az oltásban az erdőszentgyörgyi és makkfalvi tűzoltók is.
Sikerült a tüzet eloltani délután hat órára – közölte a Maros megyei tűzoltóság. A lángok 250 négyzetméteres területen okoztak kárt három melléképületben és egy csűrben, illetve az abban tárolt javakban. Károsodtak mezőgazdasági gépek is, egy traktor, illetve az ahhoz tartozó felszerelések.
A tűzoltóság beszámolója szerint a lángok mellől időben sikerült kihozni két gázpalackot, amelyek bármelyik pillanatban felrobbanhattak volna. Sikerült ugyanakkor megakadályozni a lángok átterjedését a szomszédos lakóházakra, és megmentettek 18 háziállatot is. A tűz keletkezésének valószínűsíthető oka rövidzárlat volt. Személyi sérülés nem történt, az egészségügyi személyzet beavatkozására nem volt szükség.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
szóljon hozzá!