Fotó: Kristó Róbert
Az egészségügyi minisztérium pénteken kérte a közegészségügyi igazgatóságokat, a mentőszolgálatokat és elsősegélynyújtó egységeket, aktiválják újra a kánikula napokra érvényes intézkedéseket.
2010. június 11., 20:352010. június 11., 20:35
Fotó: Kristó Róbert
Egy videokonferencián Raed Arafat kérte, tegyenek lépéseket, hogy csökkentsék a magas hőmérséklet miatti orvosi kockázatot ebben az időszakban, tájékoztatott az egészségügyi minisztérium. A minisztérium hivatalosságai kérték a mentőállomásokat, emeljék az egységek számát ott, ahol növekszik az igénylés.
A közegészségügyi igazgatóságoknak együtt kell működniük a helyi hatóságokkal, és közösen kell egészségügyi pontokat kialakítaniuk. A polgármesteri hivatalokban, gyógyszertárakban, orvosi rendelőkben, iskolákban, bevásárló központokban kell azonosítaniuk, és kialakítaniuk olyan légkondicionált pontokat, ahol vizet és teát osztogatnak a lakosságnak, áll a a minisztérium rendeletében. A minisztérium kéri, kerüljék az utcai sátrak felállítását e célból. Figyelmeztették az elsősegély központokat is, hogy gondoskodjanak megfelelő számú személyzetről és gyógyszerről.
A kellemetlenségek elkerülése végett a minisztérium azt ajánlja a lakosságnak, hogy kövesse az orvosok tanácsát és 11–18 óra között ne tartózkodjék a szabadban, fogyasszon sok folyadékot, gyümölcsöt, zöldséget, kerülje az alkoholos és koffeines italokat.
A kormányprogram nagy része elkészült, de sem a deficitcsökkentési csomaggal, sem a kormányprogrammal nem lehet haladni addig, amíg nincs miniszterelnök-jelölt – jelentette ki hétfő este az RMDSZ elnöke.
Parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia a parajdi bányakatasztrófa ügyében.
A hatóságok továbbra is úgy csökkentik a Korond-patak sótartalmát, hogy tíz motoros szivattyú folyamatos működtetésével kiszivattyúzzák a vizet a parajdi sóbánya omladozó régi részlege fölött.
Több mint 56 000 gazda félmillió hektárnál is nagyobb összterületre kért egységes mezőgazdasági támogatást Hargita, Maros és Kovászna megyében. A támogatásigénylés véget ért, de a gazdák teendői még nem.
Újból jelentősen megnövekedett sótartalmú víz közelít Dicsőszentmárton felé, ezért ismét le kell állítani vízüzemet – közli Facebook-oldalán a Kis-Küküllő menti város polgármestere.
Uniós viszonylatban Romániában az egyik legmagasabb a nők elleni párkapcsolati erőszak előfordulási aránya – hívta fel a figyelmet hétfőn az Eurostat adataira hivatkozva a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodája.
Június első felében izgalmas Székelyhon játék zajlott a Rádió GaGán: a rádióhallgatók a szlogenünk – Otthon vagyunk benne. – bemondásával kellett felvegyék a telefont, ezt követően pedig be kellett fejezzék egy, a játék órájában megjelent cikkünk címét.
Példaértékű összefogásról tesznek tanúbizonyságot a kézdivásárhelyi vendéglősök, a helyi önkormányzat kezdeményezésére létrejött Kézdi Gasztrotéren saját specialitásaikat kínálják a városnapok alatt. De lesz sokadalmi sör és óriáskerék is.
Több mint 5300 érettségiző diák vett részt hétfőn a kisebbségek anyanyelv- és irodalom írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Romániában idén az elmúlt 28 év legnagyobb búzatermése várható, ami azt jelenti, hogy a következő évben az ország Európa egyik vezető búzaexportőre lesz – írja az Argus Media tanácsadó cég elemzőire hivatkozva a Bloomberg.
szóljon hozzá!