Folytatódik a II. Székelyudvarhelyi Városnapok – május 18-án az Udvarhely Táncműhely Tánc Tavasza fesztiváljának előadásain kívül még sok egyéb kínálatból választhatnak az érdeklődők.
2010. május 17., 12:212010. május 17., 12:21
Székelyudvarhely képekben címmel – magyarországi vándorlásaiból hazatérve – kiállítást nyitanak 17 órától az udvarhelyi polgármesteri hivatal Eskető termében. Az esemény szervezője a Művelődési Ház. 18 órától a Székelyföldi Filharmónia szervezésében köszönthetik az érdeklődők a Tutta Forza nevű kőbányai zeneiskola zenekarát. Koncertjükre a polgármesteri hivatal Szent István-termében kerül sor. Ugyanebben az időpontban a Művelődési Házban mozgássérülteknek tartanak foglalkozásokat. Az alkotóműhelyre mindenkit szeretettel várnak.
Az Udvarhely Táncműhely szervezésében, de a városnapok keretében látható a Csodálatos furulya című, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes előadása 10 és 12 órától a Művelődési Házban, majd 19 órától ugyanitt a Szem látta, szív szerette – táncból, jányból bokréta című előadás, melyet a marosvásárhelyi Maros Művészegyüttes mutat be. Előadás uán táncházzal várják 20 órától az érdeklődőket.
A Föld napja alkalmából nyílik fotókiállítás Székelyudvarhelyen, a Márton Áron téren.
Nagycsütörtöktől nagyszombatig elnémulnak a harangok a katolikus templomokban – de vajon miért? A „harangok Rómába mennek” mondás mögött évszázados hagyomány húzódik, a kérdés megválaszolásában Tamás Barna székelyudvarhelyi plébános segített.
Villanyoszlopcsere kezdődött Betfalván szerdától, a lakosságot arra kérik, ne parkoljanak az oszlopok közelében a munkálatok ideje alatt.
A korisuliban ezer gyerek megtanult korcsolyázni, több udvarhelyi fiatal a jégkorongban már az akadémiai szintig jutott, több mint tízezren pedig éltek a szabadidős korcsolyázás lehetőségével a lezárult szezonban a székelyudvarhelyi korcsolyapályán.
Átmenetileg nem lesz víz több utcában Székelyudvarhelyen szerdán – értesíti az érintetteket a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Átlagosan napi 2100 diákot és idős embert szolgálnak ki meleg ebéddel a nagygalambfalvi önkormányzat által alapított Menza munkatársai. A kormánytól függ, hogy terjeszkedhet-e a két épülettel rendelkező közösségi konyha.
Több Oroszhegy községi faluban nem lesz áramszolgáltatás szerdán reggeltől délutánig – értesíti a lakosságot az oroszhegyi polgármesteri hivatal.
Fontos változás a székelyudvarhelyi tömegközlekedésben: a jegyeket mostantól érvényesíteni kell a buszon. A rendszer fejlesztése nemcsak a rendet szolgálja, hanem új munkahelyeket is teremthet – amennyiben azokat a minisztérium jóváhagyja.
Elkezdték a Fenyéd-patakon átívelő két betonszerkezetű híd megépítését, és hamarosan egy harmadik esetében is startolhatnak a munkálatok, miután sikerült pontot tenni a közbeszerzési eljárás miatt kialakult peres ügy végére.
Húsvéti hangolódásra hív az Artera Míves Alkotók Háza: április 17-én tojásírással és népi játékokkal idézik meg a hagyományokat Székelyudvarhelyen. A részvételhez regisztráció és néhány tojás szükséges.