2018-ban néhány belevaló Maros megyei üzletember úgy döntött, hogy vállalkozói szervezetet alapít. Az elmúlt évek tevékenységeit és sikereit Nyulas Bernát elnök-ötletgazda, valamint Besenyei Sarolta CED-igazgató szemszögéből ismerhetjük meg.
Ismét elindítják a Hargita Megyei Gépjárművezetői Engedélyeket Kibocsátó és Járműbejegyzési Közszolgálat maroshévízi munkapontját hétfőtől, ezzel egy időben pedig a székelyudvarhelyi pont programja is változik.
Három olyan betegszabadság-kategória van, amelyre kivetették a hozzájárulási kötelezettséget, és azoktól a betegszabadságon lévő vagy csökkentett munkaprogrammal dolgozó páciensektől, akik ezekbe a kategóriákba tartoznak, már le is vonják a járulékot.
A feltételeknek eleget tesz, mégsem kapta még meg a kettes besorolást a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház az egészségügyi minisztériumtól. Politikai okokat sejtenek a döntés mögött.
Függőágypark létesítésén dolgozik Gyergyószentmiklóson a Pro Terra Alapítvány. A gépi munkát már elvégezték, szombaton pedig kalákába hívják az embereket a Tanulók Házához a tervük folytatásához.
A kivitelezési tervek elkészültek, ám a korábbi szentegyházi városvezetés által becsült összeghez képest lényegesen többe kerül a Homoródfürdőre elképzelt wellness létrehozása, így külsős forrást kell keressen az önkormányzat.
A sajátos nevelési igényű diákok is ugyanazokból a tételekből vizsgáznak, mint társaik a nyolcadik osztály végi képességfelmérő vizsgákon, illetve az érettségin, viszont kérhetnek enyhítő körülményeket, támogató intézkedéseket.
Elégedetlen az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) kézdiszéki szervezete Tusa Levente jelenlegi szentkatolnai polgármester munkájával, ezért az EMSZ polgármesterjelöltet indít a helyhatósági választásokon.
Rendkívüli ülést tartott szerdán Gyergyószentmiklós képviselő-testülete. Napirenden a hulladékgazdálkodással kapcsolatos két határozattervezet szerepelt. Elfogadták ezeket, így nem lesz fennakadás a háztartási szemét elszállításában.
Kihirdette Klaus Iohannis államfő szerdán a pénznyerő gépeket a kisebb településekről kitiltó törvényt.
176 kerékpár biztonságos tárolására pályázhatnak az Octavian Goga sétány és a környező tömbházak lakói csütörtökön, 18 órától. A jelentkezést szolgáló online űrlap 72 órán át lesz elérhető.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Csapdát állítottak Jedden, hogy befoghassák és máshova szállíthassák a medvét, de egyelőre nem jártak sikerrel. Maros megyében idén már 34 esetben kértek kártérítést a gazdák a medve és farkas által elpusztított állatok után – két nagyvadat ki is lőttek.
Két mezei utat építettek Székelyudvarhelyen, amelyeknek révén könnyebben elérhetővé válnak a mezőgazdasági területek, illetve a Budváron található erdő is.
Április végén elkezdődik a víz- és csatornahálózat kiépítése a Luther Márton reformátorról elnevezett utcában Kézdivásárhelyen. A beruházást az önkormányzat és a Közüzemek Rt. közösen finanszírozza.
Őslénytani kiállítás nyílik Marosvásárhelyen, a Természetrajzi Múzeumban csütörtökön, 18 órától. Az utolsó dinoszauruszok Erdélyben című tárlatot szeptember végéig lehet megtekinteni.
Egy újonnan elfogadott törvénytervezet szerint a vakvezető kutyák mindenhová elkísérhetik gazdájukat, ugyanakkor költségmentessé vált a fogyatékkal élők igényei szerinti gépjárműátalakítás is.
Visszakapta eredeti barokk stílusát a csíkszeredai Szent Kereszt plébániatemplom oltára, azonban hagytak rajta pár kockát az utókornak a 20. századi olajfestésekről, ezeket retusálják, hogy a szemnek ne legyen zavaró.
Fokozatosan, de biztosan érkezik a lehűlés nyugatról, a Bánságban és a Partiumban már jócskán visszaesett a hőmérséklet, míg Székelyföld keleti részén még nem annyira. Hőtérképen nézve kifejezetten látványos az eltérés.