Hűtőberendezést vásárolnak Gyergyóújfaluban, hogy ne csak egy-két hétig, hanem több hónapig is korcsolyázni, jégkorongozni lehessen. A jégpálya szabadtéri marad, nem az a cél, hogy melegebb hónapokban is működtessék, de azért legalább télen nyitva legyen.
Alig néhány hónapja igényelhető elektronikus formában az erkölcsi bizonyítvány, máris gondok adódtak a használatával: a sofőrvizsgához nem fogadják el a digitális változatát, illetve az online kiváltott bizonyítványt kinyomtatva sem.
Lejárt a katonai gyakorlat Hargita és Kovászna megyében, de néhány kérdés még nyitva maradt. Mi lesz azokkal, akiket nem találtak otthon a behívók kézbesítésekor? Lesz még mozgósítás, és ha igen, mikor? Válaszokat kaptunk.
Motorkerékpárral ütöttek el egy kilencéves gyermeket hétfőn délután Sepsiszentgyörgyön – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A sérültet kórházba szállították.
Biciklis felvonulás van előkészületben Marosvásárhelyen a VIBE Fesztivál előtt: a kolozsvári székhelyű Rent-E és a VIBE Fesztivál első alkalommal szervez kerékpáros felvonulást a Somostetőn.
Lesodródott az útról, majd felborult egy autó az A3-as autópálya Maroskece és Radnót közötti szakaszán. A Maros megyei tűzoltóság közleménye szerint két személy volt a járműben, akiket elsősegélyben részesítettek.
Hatalmas összeget, 193 ezer eurót zsarolt, illetve csalt ki egy házaspár maroshévízi áldozatától – a bíróság jóváhagyta a gyanúsítottak harmincnapos előzetes letartóztatását.
Fa alá szorult egy favágó hétfőn délután a Maros megyei Jód-völgyében: a súlyos állapotban lévő sérültet a Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat munkatársai szabadították ki, majd szállították el a közelben leszálló mentőhelikopterhez.
A Maros Vízügyi Igazgatóság adatai szerint kedd estig marad érvényes a sárga és narancssárga árvízkészültség Maros és Hargita megyében is. A hétvégén jelentős mennyiségű csapadék zúdult le több helyen.
Kikapcsolt fényszóróval nem veszik észre, hogy részegen, jogosítvány nélkül vezeti a bejegyezetlen autót – gondolta az a csíkszentmártoni férfi, akit szombaton késő este „vontak ki a forgalomból” a rendőrök a csíkszeredai Brassói úton.
Nem tudni, kik és mikor fogják elolvasni a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium időkapszulájába rejtett dokumentumokat, de azok, akik elhelyezték, bíznak benne, hogy a megtalálók is magyarul fognak beszélni.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A továbbiakban is változékony lesz az időjárás, a hét második felétől sokfelé lehet záporokra, zivatarokra számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 19. és július 2. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Rövidzárlat miatt kapott lángra egy villanyoszlopon lévő gólyafészek az elmúlt héten Homoródszentmártonban – a helyi önkéntes tűzoltók igyekezete ellenére elpusztultak a benne levő fiókák. A polgármesteri hivatal megelőzné a hasonló eseteket.
Első- és másodfokú árvízkészültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenhárom folyóra.
Három juhot ölt meg egy medve hétvégén Homoródszentpálon, azóta pedig háromszor is visszatért a helyszínre. A polgármester veszélyesnek látja a helyzetet, így a problémás egyed kilövése mellett döntött.
Zivatarokra figyelmeztető sárga riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia 21 megyéjére és Bukarestre.
A világbajnoksághoz ugródeszkát jelentő, háromcsillagos nemzetközi fogathajtó versenyt tartottak a hétvégén Oltszemen. Az összesítésben Rákóczi Gergő lett az első, az országos fogathajtó-bajnokságon pedig Varga Roland István végzett az élen.
Két személyautó ütközött hétfő reggel a 15-ös országúton, a Maros megyei Hadrév térségében; öt személy megsérült, az egyiknek súlyos az állapota.