Fotó: Csató Andrea
Szándék van, de egyelőre pénz nincs arra, hogy Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala visszahelyeztesse a Márton Áron térre a múlt heti viharban összetört zászlórudat és nagyméretű székely zászlót.
2024. június 12., 18:232024. június 12., 18:23
Nagyjából tíz éve, az 1956-os forradalomra emlékezve vonták fel véglegesen a székely zászlót a székelyudvarhelyi Márton Áron tér felső részén álló Jézus-szobor közelében, a Tamási Áron Gimnázium által használt katolikus egyházi területen. Akkori információink szerint
A zászló kihelyezése egyébként a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) kérésére történt.
Fotó: Csató Andrea
Mint ismert, ítéletidő tombolt több mint egy hete Székelyudvarhelyen, a heves széllökések és jégeső miatt több épület tetőzete megrongálódott, számos fa kidőlt, és pincéket árasztott el a víz.
Zörgő Noémi a polgármesteri hivatal szóvivője lapunknak elmondta, még most is zajlik a viharkárok elhárítása, intézményük munkatársai igyekeznek összevágni a kidőlt fákat és az ágakkal együtt eltakarítani azokat. A lakók részéről folyamatosan érkeznek az újabb bejelentések, ráadásul a korábban összeírt teendőket is el kell végezni.
Fotó: Csató Andrea
A szóvivőtől azt is megtudtuk, hogy a tízméteres zászlórúd három darabba tört, így az már használhatatlan, akárcsak a lobogó. Ezek helyett tehát újakat kell vásároljon a hivatal, erre viszont jelenleg nincs pénze a műszaki osztálynak. Jövő hónap elejétől lesz lehetősége költségvetés-módosításra az önkormányzati képviselőknek, akkor pedig csoportosíthatnak át összegeket a projekt megvalósítására. Ezt egyébként kérni fogja az intézmény műszaki osztálya is.
Fotó: Csató Andrea
Zörgő Noémi hangsúlyozta, hogy mindenképp szeretnék újra felvonni a székely lobogót a Patkóban, ám ehhez pénzre lesz szükség, ugyanakkor a terület tulajdonosával, azaz a katolikus egyházzal is kell egyeztessenek. Az elhangzottakat Ölvedi Zsolt alpolgármester is megerősítette a Székelyhonnak.
Szándék van, ám pénzre lesz szükség a székely zászló újbóli felvonásához
Fotó: Csató Andrea
Nagyon súlyos a vasárnapi medvetámadás áldozatának állapota – közölte szerdán az Agerpresszel kezelőorvosa, Rodica Ciolacu.
Hargita Megye Tanácsa idén is csatlakozik a nemzetközi a Light it up blue – Ragyogj kéken! figyelemfelhívó kampányhoz az autizmus világnapján, és ennek alkalmából szerda este kék fénybe borul a megyeháza épülete.
Csíkszentimrei és szatmárnémeti diákok értek el első helyezést az Örökségünk őrei országos versenyen. A Hargita megyei csapat a Henter-kúriát népszerűsítették a helyi örökségek megőrzésében szerepet vállaló versenyen.
Leaszfaltozzák a csíkszeredai Olt és Sas utcákat idén. A város saját költségvetéséből 2,3 millió lejt biztosít az önkormányzat az ipari övezetben található kis utcák felújítására.
Nem hirdetett ítéletet a Maros Megyei Törvényszék szerdán a Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács alelnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőperben, ezt egy későbbi időpontra halasztották.
Fiatal tehetségek és a Csíki Kamarazenekar ad hangversenyt Csíkszeredában április 7-én, hétfőn. A koncerten megismerkedhet a közönség a bemutatkozásra váró, Nagy István Művészeti Középiskola diákjaival.
A legfőbb ügyészség vádat emelt szerdán Ion Iliescu exállamelnök és Petre Roman volt miniszterelnök ellen emberiesség elleni bűncselekmények miatt az 1990-es bányászjárás ügyében.
Hamarosan országszerte elérhetővé válik az új típusú személyazonossági igazolvány, amely elektronikusan is tárolja a személyes adatokat. Az új személyi elterjedésével fokozatosan az elektronikus egészségügyi kártyák is megszűnnek.
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
1 hozzászólás