
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Legyél te is véradó, legyél te is hős! címmel szerveznek tájékoztató, népszerűsítő kampányt a diákszervezetek és a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal.
2021. december 14., 10:232021. december 14., 10:23
Tavaly novemberben az ifjúsági szervezetekkel közösen szervezett véradónapot a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, arra biztatva a város lakóit, hogy önkéntes véradással segítsenek a bajban levő embertársaikon. 2021-ben egyhetes a kampány, december 17-ig tart, és a Legyél te is véradó, legyél te is hős! címet viseli. Idén a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség és a középiskolások szervezetei csatlakoztak a marosvásárhelyi városházához, és közösen tartanak tájékoztató, népszerűsítő, felvilágosító kampányt a véradás fontosságáról.
Szintén a kampány keretében, a véradás során kapott étkezési utalványokat fel lehet ajánlani azzal a céllal, hogy a szervezők a rászoruló családok számára élelmiszert vásároljanak. Mint megtudtuk, a héten Soós Zoltán polgármester, a hivatal több alkalmazottjával közösen fog vért adni, és csatlakoznak hozzájuk a helyi tanácsosok közül is.
A véradási kampányt az Adakozz szívből, légy te is Angyal! nevű projekt egészíti ki, amely keretében ruhákat, cipőket, tanfelszereléseket vagy könyveket lehet adományozni, minden nap 17 és 21 óra között a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség székhelyén (Nicolae Grigorescu utca 15. szám, 2. kollégium, földszint). A felajánlott tárgyakat hátrányos helyzetű családok gyermekeinek osztják szét, az ő karácsonyukat teszik ezzel boldogabbá.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!