Fotó: Salvator Alapítvány
A Salvator Alapítvány több éve foglalkozik lovasterápiás fejlesztéssel Gyergyószentmiklóson. Idén is hagyományosan a nyári fejlesztő foglalkozásokat, tevékenységeket szombaton Aranypatkó nappal zárták, amelynek részeként köszönetet mondtak a támogatóknak, a résztvevőknek és a szülőknek egyaránt.
2022. szeptember 04., 15:282022. szeptember 04., 15:28
2022. szeptember 04., 15:292022. szeptember 04., 15:29
Idén is hangulatosra sikerült a gyergyószentmiklósi Salvator Alapítvány foglalkozás-záró, Aranypatkó elnevezésű napja annak ellenére, hogy az időjárás nem kedvezett az eseménynek. A programzárón a nyári lovas foglalkozásokon résztvevő 50 gyermek közül 41 volt jelen, köztük azok is, akik a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány által támogatott 3. Megtartó LÓerő címet viselő lovasterápiás fejlesztések részesei voltak.
– részletezte Gáll Katalin lovasterapeuta, pszichológus, aki évek óta tapasztalja a lovasterápia előnyeit ezeknél a gyermekeknél.
– hangsúlyozta a Salvator Alapítvány munkatársa.
Az Aranypatkó napon köszönetet mondanak azoknak a támogató szervezeteknek, vállalkozóknak is, akik támogatják a tevékenységüket, illetve a szülőknek is, akik fáradtságot nem ismerve elköteleződnek a lovasterápiás programok iránt.
Ebben az évben jelentős megvalósítások történtek a lovaspályán:
A szerkezet alatt homokos, biztonságos talaj van kialakítva. A biztonságot villámhárító elhelyezése is segíti, a mászófal alá pedig leesésgátló szőnyeg került a támogatók jóvoltából.
A Salvator Alapítvány meghívására augusztus 31-én a gyergyószentmiklósi Felnőtt fogyatékos személyek ápoló- és gondozó központjában élők közül húsz lakó és négy kísérő látogatott el a jól felszerelt játszótérre és lovaspályára. A résztvevők örömmel próbálták ki a játszótéri elemeket, a mezítlábas parkot, simogatták meg az állatokat.
– mondta Gáll Katalin.
A Salvator Alapítvány tevékenységét és a lovaspálya felszereltségét a MOL Románia, a Közösségért Alapítvány, a Bethlen Gábor Alapítvány, a magyar kormány és jólelkű vállalkozók támogatták. (X)
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!