
A székelyudvarhelyi belvárosi unitárius egyházközség szervezésében tartják augusztus 14-én, szombaton 11 órától a XII. Unitárius Találkozót. Az ünnepi egyházi beszédet Tódor Csaba homoródszentpáli lelkész mondja.
2010. augusztus 12., 17:482010. augusztus 12., 17:48
2010. augusztus 13., 13:392010. augusztus 13., 13:39
A hagyományos, évenkénti együttléten hálát adnak Istennek a megtartásért, és áldást kérnek életükre. A hagyományos helyszínen, Szejkefürdőn sorra kerülő találkozó harangszóval, a díszlovasok és a Dr. Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola fúvószenekarának felvonulásával kezdődik.
Az istentisztelet után az Erdélyi Unitárius Egyház nevében Csáka József főgondok, a Magyarországi Unitárius Egyház képviseletében pedig Balázsi László megbízott püspök mond köszöntőt. Az ünnepi műsorban közreműködik a Székely Dalegylet, a székelyudvarhelyi Kékiringó és Boróka néptáncegyüttes, a székelyszentmihályi citerazenekar, valamint a vecsési József Attila Színház népdalköre. Végül pedig megkoszorúzzák Orbán Balázs síremlékét, amit kötetlen, szabadtéri ünneplés követ.
Szombaton 9.30 órától autóbuszok szállítják a résztvevőket a Szejkére. Megállóhelyek: a Bethlen-negyedben a Prima Rádió előtt, a Tábor-negyedben a gyógyszertár előtt, illetve a Márton Áron téren a Vasszékely szobra előtt – tájékoztatta a Székelyhon.ro-t Kedei Mózes belvárosi unitárius lelkész.
A találkozón a honi unitárius gyülekezetek tagjai mellett a magyarországi és tengerentúli testvérgyülekezetek jelenlétére is számítanak. Ugyanakkor a nem unitárius keresztény testvéreiket is szeretettel várják. A rendezvény társszervezője Hargita megye tanácsa.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Korlátozni kívánja a városban működő játéktermek számát Székelyudvarhely önkormányzata, a döntés meghozatala előtt nyilvános vita keretében kérik ki a közösség véleményét.
Egyre kisebb az esély arra, hogy a már megnyert pályázat részeként közösen vásárolhasson buszokat Fenyéd és Székelyudvarhely. A városvezetés vészforgatókönyveket állított össze a beruházás megmentéséért.
Három utca és két jelentős középület modernizálási terveit hagyták jóvá a székelyudvarhelyi tanácsosok a februári ülésükön, csütörtökön. Mindemellett a helyi adók esetleges csökkentéséről is szó esett.
Áramszünet lesz Farkaslaka számos háztartásában február 27-én, pénteken 9 és 17 óra között.
Forgalmi átszervezések előtt áll a szombatfalvi városrész. A Lejtő utca egy részének egyirányúsítása, a teherforgalom irányának pontosítása és a jelzőlámpák visszaállítása mellett a városközpont jövőbeni, „shared space” alapú átalakítása is szóba került.
Lángok csaptak fel egy melléképületben Székelyudvarhelyen szerda késő este.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!