
A gyergyószentmiklósi Horgász és Vadász Egyesület vadászai vasárnap éjszaka riasztólövedékekkel felszerelkezve vártak az Újfaluban garázdálkodó medvére, ám az egy nappal korábban jóllakott mancsos nem tért vissza az otthagyott „falatokért”. A vad szombat éjszaka három gazdaságba látogatott, juhokat, nyúlakat, tyúkokat pusztított el.
2010. szeptember 06., 17:222010. szeptember 06., 17:22
Fotó: Pethő Melánia
Tolvaj előtt nincsen zár – a mondás igazolja a hétvégén Újfaluban garázdálkodó medvét is; a tolvajló vadat ugyanis nem tartóztatta fel sem a kerítés, sem a kertkapu, de a bezárt juhakol, a reteszelt nyúl- és tyúkketrec sem jelentett különösebb akadályt számára – szombat éjszakai látogatása során három gazdaságban végzett pusztítást. Sólyom Kálmán a Fő út 535. szám alatt gazdálkodik, az általa tartott tizenhat juhból hetet pusztított el a medve. A gazda számításai szerint az egyenként legalább 25 kilogrammos juhok, az összetört kapu, kerítés, istálló legkevesebb kétezer lej anyagi veszeteséget jelentenek.
Fotó: Pethő Melánia
A jelek szerint a medve nem lakott jól a juhhússal, Sólyomék közvetlen szomszédságában hét darab nyúlat, egy kissé távolabb eső gazdaságban pedig több mint tíz tyúkot pusztított el. A nyomokból, az istállóajtóról leszaggatott lécekből ítélve az Elekes család által tartott kecskékre is pályázott a mancsos, ám az istállóba nem sikerült bejutnia. Nyomokat nem csupán a melléképületek körül hagyott a vadállat – Elekesék háza mellett, az első udvaron összeszaggatta a gyerekek fürdőmedencéjét és a kukát is felborította, ennek láttán a ház lakói saját épségük miatt is aggódnak.
Fotó: Pethő Melánia
A károsultak szerint hasonló esetre sosem volt példa a környéken, a szombat éjjeli medvejárást jelentették a helyi rendőrségnek és a polgármesternek, ám kártérítésben nem reménykednek. Egyed József polgármester azonban nem adja fel a reményt a kártérítéssel kapcsolatban. A székelyhon.ro megkeresésére elmondta, az esetettel az önkormányzaton belül egy bizottság foglalkozik, az illetékes hatóságokhoz kártérítésért folyamodnak. A polgármester tájékoztatása szerint vasárnap éjszaka a gyergyói Horgász és Vadász Egyesület vadászai riasztólövedékkel töltött puskákkal vártak a medvére, ám az éjfélnél is tovább tartó őrállásuk hiábavaló volt, a vad nem tért vissza, ezért a következő éjszakákat is strázsálással töltik.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Fejér Dávid és Miron Cristea utcák felújításához fogadtak el új dokumentációt, megújították bérleti szerződéseket a Felszegi Óvoda és a Fogarasy Mihály középiskola használatára. Ezek voltak a csütörtöki gyergyószentmiklósi tanácsülés főbb pontjai.
szóljon hozzá!