Összesen négyszáz méternyi járda épül idén Máréfalván
Fotó: Erdély Bálint Előd
Járdaszakaszok épülnek a 13A jelzésű országút Máréfalvát átszelő részén, ahol a gyalogosbiztonság javítását tűzték ki célul. A munkálatok során ugyanakkor a parkolást is megkönnyítik az autósoknak, így zavartalanabbá válik a közlekedés az országúton.
2022. július 14., 15:502022. július 14., 15:50
2022. július 14., 21:472022. július 14., 21:47
Nagyon fontos projektnek tartja Kovács Imre máréfalvi polgármester, hogy járdát építsenek a településen, az ott áthaladó 13A jelzésű országútnak legalább az egyik oldalán. Mint mondta, a statisztikák szerint
így fontos, hogy az iskolások és más gyalogosok biztonságosan közlekedhessenek, ne kelljen az úttestre lépjenek a szűkebb részeken.
Kovács Imre lapunknak elmondta, nehéz dolguk van a járdaépítéssel, hiszen megfelelő pályázatok híján csak saját költségvetésből fedezhetik, továbbá Hargita Megye Tanácsának támogatására számíthatnak. Emiatt minden évben csak kisebb szakaszokon építhetik meg a gyalogutat.
Az előző években már épültek járdarészek, így ha az idénre betervezett munka is elkészül, akkor szinte végig lesz biztonságos gyalogút a településen, az országútnak legalább az egyik oldalán. Összesen egy kétszázméteres szakasz marad ki, ahol a későbbiekben megoldást kell találni a problémára.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A járdákat térkőből alakítják ki, és fedett sáncokat is fognak építeni ott, ahol erre van lehetőség – magyarázta Kovács. Rámutatott, utóbbi azért fontos, mert azzal helyet nyernek a parkoló autósok számára, így zavartalan maradhat a közlekedés az országúton.
A polgármester arra is kitért, hogy a hivatalnak nem lesz lehetősége a későbbiekben a járdák rendben tartására, mivel nincs elegendő munkatársuk. Éppen ezért arra kéri a lakókat, hogy időnként tisztítsák meg a kapujuk előtt lévő részt, hiszen mindenkinek érdeke, hogy a lehető legtöbb ideig használható legyen a gyalogút.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
Horațiu Potra zsoldosvezér jelentős szerepet játszott Călin Georgescu tavalyi választási kampányának megszervezésében és finanszírozásában – derül ki a volt államfőjelölt és feltételezett cinkosai elleni, kedden közzétett vádiratból.
Tizenharmadik alkalommal szervez egyetemi nyílt napokat az erdélyi magyar középiskolások részére a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozata és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet szeptember 18. és 21. között.
Székelyföld idén eddigi legnagyobb, 500 négyzetméteres standjával képviselteti magát Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszeripari kiállításán Budapesten. Összesen 47 termelő, több mint százféle különlegességgel várja a látogatókat.
Alex Florența legfőbb ügyész kedden ismertette azokat a Románia elleni hibrid támadásokat, amelyek a gyanú szerint győzelemhez segítették Călin Georgescut a tavalyi elnökválasztás első fordulójában.
Noha nem adott ki közleményt az érdekvédelem a sztrájk elmaradásáról vagy elhalasztásáról, úgy tűnik, a szerdától tervezett munkabeszüntetéssel járó tiltakozás elmarad. A szakszervezeti felelősök is csak a megerősítés hiányára tudnak hagyatkozni.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden kijelentette, hogy a következő időszakban nem várhatók újabb adó- és illetéknövelések. A politikus ugyanakkor ellenzi a Horeca-ágazatban az újabb áfaemelést.
Hargita megyében három gépjárművezetőt is ittas vezetésen kaptak a rendőrök keddre virradóan.
szóljon hozzá!