
Az új csarnokok
Fotó: Haáz Vince
Háromszáz milliárd forinttal támogatta a magyar kormány a kis- és nagyvállalkozásokat Erdélyben, egyik ezek közül a Mezőpanit és Mezőbánd között található sertésfarm, melynek új csarnokait csütörtökön avatták fel magyarországi és helyi hivatalosságok jelenlétében.
2025. március 06., 19:562025. március 06., 19:56
2025. március 06., 21:512025. március 06., 21:51
Megkétszerezhette a termelési kapacitását az a két családi vállalkozás, amely az elmúlt években, a Pro Economica Alapítvány által háromszáz millió forintos támogatásban részesült. A Mezőpanit és Mezőbánd határán levő új csarnokok avatóját csütörtök délután tartották.
Magyar Levente, Magyarország külügyminiszter-helyettese a helyszínen úgy értékelte, hogy eredményes a Pro Economica Alapítvány által lebonyolított erdélyi gazdaságfejlesztési program, hiszen ezáltal
Példaként említette, hogy a program keretében elnyert támogatásoknak köszönhetően Székelyföldön immár európai szintű szálláshelyek vannak, valamint sok településen feldolgozó üzemek alakultak, így a helyi gazdák helyben, vagy a közelben tudják értékesíteni a megtermelt árút.
Magyar Levente: lehet készíteni a terveket
Fotó: Haáz Vince
„Szeretnénk folytatni, most is vannak aktív pályázatok folyamatban, hamarosan eredményhirdetések is lesznek. A nemzeti kormány továbbra is szívén viseli az erdélyiek sorsát, a térség gazdasági fejlődését. Nemzetgazdaságban és térségi gazdasági rendszerekben gondolkozunk,
Folyatni fogjuk az erdélyi gazdaságfejlesztési programot, tervek szerint Partiumban, lehet készíteni a terveket” – mondta Magyar Levente.
A Pro Economica Alapítvány munkáját is méltatta a miniszter-helyettes
Fotó: Haáz Vince
A két erődcsík közé épített új csarnokokat csak kívülről tudunk megnézni, hiszen a mezőgazdasági és élelmiszer-biztonsági szabályzások nagyon szigorúak, és csakis az alkalmazottak léphetnek be a sertések közé. Az egyik farm tulajdonosa, Szabó János elmondta, hogy nagyon nagy segítség volt a magyar kormánytámogatás, hiszen
Ami az értékesítés illeti, a tulajdonos nem elégedett, mert nem tudják száz kilométeres körzetben eladni a sertéseket, nagy részüket a déli megyékbe szállítják, és majd onnan kerül vissza a marosvásárhelyi és környékbeli nagyáruházak polcaira a hús.
Szabó János farmtulajdonos mutatta be a fejlesztéseket
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg régen nem tapasztalt alacsony áron veszik az élő sertés kilogrammját, 5,70 lejért, ami 33 százalékkal kevesebb, mint egy évvel ezelőtt – panaszolta. Ennek ellenére a jövőben újabb uniós pályázatból húsfeldolgozó részleget akarnak nyitni és egy malmot is beüzemelnének a helyszínen.
Csak az alkalmazottak léphetnek be az állatok közé
Az udvaron is zacskó-csizmát kellett viselni
Fotó: Haáz Vince
Újabb beruházások is lesznek a környéken
Fotó: Haáz Vince
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
3 hozzászólás