Székelyudvarhelyen az RMDSZ győzött és került többségbe a helyi tanácsban
Fotó: László Ildikó
Az RMDSZ szerezte meg a többséget az udvarhelyszéki önkormányzatok jelentős részében, azonban vannak helyszínek, ahol a Magyar Polgári Erő (MPE), illetve az Erdélyi Magyar Szövetség teljesített jobban. Ami meglepőbb, hogy olyan vidéki tanácsokban is szereztek mandátumot román pártok képviselői, ahol erre korábban nem volt példa.
2024. június 14., 08:002024. június 14., 08:00
2024. június 14., 08:132024. június 14., 08:13
Székelyudvarhelyen Szakács-Paál István RMDSZ-es polgármestert ősztől a 19 tagú testületben tizenhat RMDSZ-es tanácsos fogja segíteni, az egyelőre még nem biztos, hogy pontosan kik (hiszen bárki mondhatja, hogy visszalép), azt azonban megmutatjuk, hogy a helyhatósági választáson kik szerepeltek az RMDSZ-es listán:
1. Szakács-Paál István (ő polgármesterként a végrehajtói feladatot fogja ellátni, tehát tanácsosként nem dolgozhat), 2. Dr. Geréb László, 3. Arros Orsolya, 4. Ilyés Szabolcs-György, 5. Derzsi László, 6. Kakassy Norbert, 7. Hajdó Csaba-István, 8. Berde Zoltán, 9. Tornai Szilárd, 10. Dr. Tubák Nimród, 11. László Zsolt, 12. Dávid Endre, 13. Dr. Simon Károly, 14. Dr. Simon Mária-Tímea, 15. Pál Boglárka, 16. Bálint Attila. Mivel Szakács-Paál István helyét más fogja átvenni, ezért közöljük a lista 17. helyén szereplő nevet is, ő Jakab Zoltán.
Székelyudvarhely képviselő-testületébe bejutott még a Székelyudvarhelyért Párt három tanácsosa is, ők sorrendben: Gálfi Árpád, Bálint Csongor Attila és Biró Jolán. Az még nem világos, hogy az ősszel leköszönő polgármester leteszi-e vagy sem a mandátumi esküjét – legalábbis a Székelyhon erre vonatkozó kérdésére nem adott egyértelmű választ.
Székelykeresztúrt továbbra is Koncz Hunor-János fogja vezetni, ám pártja, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csak nyolc képviselővel lesz jelen az önkormányzatban. Az RMDSZ-nek így kilenc tanácsosa lesz. Szentegyházán is a korábbi polgármester, Lőrincz Csaba folytathatja a munkát; a helyi önkormányzatban tizenkét EMSZ-es és három RMDSZ-es képviselővel.
Az udvarhelyszéki községek önkormányzatáról azonban elmondható, hogy román pártok színeiben is nyertek mandátumot képviselők, legyen szó a Népi Mozgalom Pártról (PMP) vagy a Szociáldemokrata Pártról (PSD).
Bögöz: Ülkei Zoltán polgármester (RMDSZ), a 13 tanácsosból 11 RMDSZ-es, 2 EMSZ-es
Etéd: Lőrinczi Pál polgármester (független), a 13 tanácsosból 11 RMDSZ-es, 2 PSD-s
Farkaslaka: Kovács Lehel polgármester (RMDSZ), 13 tanácsosból 13 RMDSZ-es
Felsőboldogfalva: Zsombori Levente polgármester (RMDSZ), a 13 tanácsosból 9 RMDSZ-es, 4 EMSZ-es
Fenyéd: Bokor Botond polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 10 RMDSZ-es, független
Galambfalva: Gyerkó Levente polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 11 RMDSZ-es
Homoródalmás: Tikosi László polgármester (RMDSZ), a 9 tanácsosból 8 RMDSZ-es, 1 EMSZ-es
Homoródszentmárton: Jakab Attila polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 11 RMDSZ-es
Kányád: György Sándor polgármester (RMDSZ), a 9 tanácsosból 9 RMDSZ-es
Kápolnásfalu: Benedek László polgármester (Magyar Polgári Erő), a 11 tanácsosból 5 RMDSZ-es, 5 MPE-s, 1 független
Korond: Katona Mihály polgármester (RMDSZ), a 15 tanácsosból 15 RMDSZ-es
Lövéte: Mihály Dénes polgármester (RMDSZ), a 13 tanácsosból 12 RMDSZ-es, 1 független
Máréfalva: Kovács Imre polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 11 RMDSZ-es
Oklánd: Godra Lehel polgármester (RMDSZ), a 9 tanácsosból 9 RMDSZ-es
Oroszhegy: Kovács Árpád polgármester (RMDSZ), a 13 tanácsosból 13 RMDSZ-es
Parajd: Nyágrus László polgármester (RMDSZ), a 15 tanácsosból 13 RMDSZ-es, 2 EMSZ-es
Románandrásfalva: Nagy Lajos polgármester (RMDSZ), a 9 tanácsosból 8 RMDSZ-es, 1 PSD-s
Siménfalva: Nagy János polgármester (RMDSZ), a 13 tanácsosból 10 RMDSZ-es, 3 EMSZ-es
Szentábrahám: Simó Dezső polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 10 RMDSZ-es, 1 EMSZ-es
Székelyderzs: István Adrián polgármester (RMDSZ), a 9 tanácsosból 9 RMDSZ-es
Székelyvarság: Pál Lajos polgármester (RMDSZ), a 11 tanácsosból 9 RMDSZ-es, 2 független
Újszékely: Szabó Ottó polgármester (független), a 11 tanácsosból 9 RMDSZ-es, 2 PMP-s, 1 Roma Pártos
Zetelaka: Nagy Attila polgármester (RMDSZ), a 15 tanácsosból 15 RMDSZ-es
Egyelőre tisztázatlan okok miatt lekapcsolódott a világítás, félbeszakadt az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo találkozó a 63. percben.
Bozgorozással, magyarellenes rigmusokkal érkeztek Csíkszeredába a Bukaresti Dinamo szurkolói az FK Csíkszereda elleni szuperligás összecsapásra.
A Dinamo szurkolóinak egy része a stadionon kívül maradt, ezért randalírozni próbáltak, a csendőrség gyorsegysége viszont azonnal közbelépett az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo Szuperligás mérkőzésen.
Első ligás mérkőzést játszik a Dinamo ellen a tavasszal feljutott FK Csíkszereda. A Csíkszeredába érkezett Dinamo-szurkolók bozgorozva vonultak fel a Decemberi-forradalom utcában és a Temesvári-sugárúton.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
A közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR) bemutatta az A13-as autópálya frissített nyomvonalát a megyei önkormányzatok számára. Közben a geológiai viszonyok felmérése is elkezdődött a hegyvidéki területeken.
Nyomravezetői díjat ajánl fel a rendőrség annak, aki információkkal segíti Emil Gânj megtalálását. A mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját napok óta keresik a hatóságok.
Még az elterelést követően sem valószínű, hogy iható lesz a Korond-patak vize, hiszen annak a beszakadt bányán felüli szakaszán is magas sókoncentrációt mértek. Erről és munka haladásáról tájékozódhattunk hétfőn a munkatelepen.
Teherautó ütközött személyautóval hétfőn délután Maros megyében, Nagykenden. A balesetben ketten sérültek meg, de csak egyikük életét sikerült megmenteni.
Az elnöki hivatal honlapján megtalálható dokumentum szerint az elnöknek van egy 7460 négyzetméteres telke Brassó megyében, amelyet 2007-ben vásárolt, és egy 1986-ban gyártott Citroen márkájú autóval is rendelkezik.
1 hozzászólás