
Fotó: Bodnár Arthur
Megszületett a döntés a székelyudvarhelyi városi park sétányainak új burkolatáról, végül mégis térkövekkel rakják ki az útvonalakat. Korábban a városházán több pró és kontra vélemény elhangzott az aszfaltburkolat és a térkő mellett, illetve ellen. Úgy tűnt az aszfalt mellett döntenek, mert az járhatóbb kerekesszékkel és babakocsival is, ám végül az esztétikai szempontok győztek.
2010. augusztus 24., 19:592010. augusztus 24., 19:59
2010. augusztus 25., 10:412010. augusztus 25., 10:41
Fotó: Bodnár Arthur
„Az aszfalt egy parkban nem igazán mutat jól, és esztétikai szempontból mindenféleképpen ajánlottabb térkövet használni” – magyarázza Dobai-Pataky Virág, a polgármesteri hivatal fejlesztési osztályának vezetője, hozzáfűzve, hogy azt is szem előtt tartották, hogy az útburkolat komfortfokozatát ne csökkentse a térkő. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy abból a szempontból is jobb az aszfaltnál a térkő, hogy ha a fáknak a gyökérzete elkezd benőni a sétányok alá, akkor a térkövezett utat könnyebb lesz rendbe hozni.
Fotó: Bodnár Arthur
Különböző színű térkövekkel fedik be a sétányokat – mondta el Jakab Árpád, a parkfelújítással megbízott cég részéről. Azt is elmondta, hogy egy díszesebb, fából készült védőkorlátot helyeznek el a Küküllő partja mentén, a park bejáratától egészen a gátig. A parkfelújítás része a világítás bővítése is, így világítótesteket is telepítenek a két fő nyomvonal mentén, egészen a városi strandig. A villamossági vezetékek egy része a föld alá került már, és a világításhoz szükséges kábeleket is elvezették.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
szóljon hozzá!