Fotó: Mihály Csaba
Korszerű épületben szervezhetik meg közösségi rendezvényeiket a bogárfalviak, miután 300 ezer lej értékben modernizálták a kultúrházat. Az átadó ünnepség felszólalói úgy látták, az ilyen megvalósítások hozzájárulhatnak a fiatalok itthon maradásához.
2016. január 30., 17:122016. január 30., 17:12
Elsőként a konyhát, a mosdókat modernizálták, majd kicserélték a nyílászárókat, új villamos- és vízhálózatot alakítottak ki, illetve újrafestették az épület belső és külső részét – avatott be a bogárfalvi kultúrház feljavításának részleteibe Farkaslaka polgármestere.
Kovács Lehel a kinti munkákkal kapcsolatban elmondta, faszerkezetű tornácot alakítottak ki, illetve az udvar térkövezése is elkezdődött. Az épületnek kizárólag a tetőszerkezete volt jó állapotban, egyébként a bútorzatot, illetve az „utolsó evőeszközt is” kicserélték – fejtette ki.
A beruházás összértéke 300 ezer lej volt, ennek túlnyomó részét a helyi költségvetésből finanszírozták, de Hargita Megye Tanácsa is hozzájárult a megvalósításokhoz. A polgármester ünnepi beszédében örömét fejezte ki, amiért Máthé Zoltán építészt kérték fel a kultúrház újjátervezésére, aki szerinte nagyon jó munkát végzett.
„A gyökereink a kultúránkban találhatók meg, éppen ezért nagyon fontos, hogy jó állapotban legyenek azok az épületek, ahol az ilyen tevékenységek zajlanak” – fogalmazott Kovács. Jelenleg egy újabb pályázat előkészítésén dolgoznak, amellyel a községben található kultúrházak hang- és fénytechnikáját, illetve más eszközeit szeretnék korszerűbbre cserélni. A kultúrotthon-felelős Kiss Attila lett, az épületet pedig Benedek Sándor áldotta meg. Az ünnepi hangulatot Fancsali Szabolcs, és Hajdó Zita negyedikes tanulók előadásai is emelték.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
A feltételes mód tizenkét név esetében már nem érvényes, ők ugyanis biztosan ott lesznek az idei TEDxUdvarhely színpadán. A szervezők bejelentették a konferencia előadóit.
Hetven parajdi vállalkozás tulajdonosa igényelte a gazdasági minisztérium által beígért támogatást. Az iratcsomókat fel kell juttatni Marosvásárhelyre, hetente egy nap azonban Parajdon is le lehet adni.
Megváltozott egy Bethlen-negyedi utca forgalmi rendje Székelyudvarhelyen: egyirányúvá vált a Céhek utca egy szakasza, érdemes figyelmesen közlekedni.
Negyedik alkalommal szervezik meg Nyáresti filmek elnevezésű rendezvényt Székelyudvarhelyen, melynek célja helyi és anyaországi filmkészítők és alkotásaik megismertetése az udvarhelyszéki közönséggel.
Az esőzések miatt szerdától több napra leállították a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatokat a parajdi sóbányánál – közölte Hargita megye prefektusa.
Előbb az étkező turistákat kergette el a tányérok mellől, majd a kiérkező hatóságokra is rárontott az a fiatal medve, amelyet szerdán délben kénytelenek voltak kilőni a vadászok egy zeteváraljai panzió udvarán.
Jövőre elkezdődhet a Harvíz Rt. vízhálózattal kapcsolatos udvarhelyszéki nagyberuházása, több mint 40 millió lejre növeli a város az EU-s beruházások önrészének biztosítására szánt hitelvonalát – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők ülésén.
szóljon hozzá!