Janikovszky Éva főszereplőjének útját bábbal, animációval, gyerekrajzokkal, zenével és nevetéssel kísérik végig
Fotó: Cimborák Bábszínház
A műfaj világnapjához kötötte legújabb produkciója bemutatását a sepsiszentgyörgyi stúdió. A Cimborák Bábszínház Ha én felnőtt volnék című előadásáról van szó, amit első ízben március 20-án 18 órától lehet megtekinteni.
2025. március 19., 13:482025. március 19., 13:48
2025. március 19., 13:502025. március 19., 13:50
Vajon hogyan képzeli el a dacos kisgyermek önmagát felnőttként? Mivel szembesíti szüleit, nevelőit, és mi az, amire rájön „felnőtt” kalandozásai során? Janikovszky Éva főszereplőjének az útját bábbal, animációval, gyerekrajzokkal, zenével és nevetéssel kíséri végig a minden 6 éven felüli nézőnek ajánlott produkció, mely révén belelátunk, milyen egy gyermek szemszögéből a felnőttek világa.
Fotó: Cimborák Bábszínház
Mindezt egy rajzpályázat előzte meg, amelyre 6–11 éves gyerekek jelentkezhettek. Alkotásaikban azt fejezték ki, milyennek látják a felnőttek világát, hogyan képzelik el magukat felnőttként. A beérkezett több mint 200 rajz többsége az előadásba is bekerült animáció formájában, amit március 20-án 18 órától Cimborák Bábszínházban (Szabadság tér 1.) lehet megtekinteni. A belépő 10 lejbe kerül, jegyet foglalni Szabó Emese közönségszervezőnél lehet a 0754 409 940-es telefonszámon vagy a kozonsegcimborak@gmail.com e-mail-címen.
A bábszínházi világnap alkalmából, március 21-én 11 órától szervezett közönség számára játsszák a Ha én felnőtt volnék című előadást, délután 17 órától pedig szabadtéri kiállítás megnyitójára várják az érdeklődőket, ahol – a Tamási Áron Színház épülete előtt – a pályázatra beérkezett összes rajzot megtekintheti a közönség.
Immár Afrikában folytatja különleges útját a két erdélyi kalandor, Mihály Alpár és Bertici Attila. Robogóval vágtak neki a Szaharának, és miközben Dakar felé haladnak, egyre inkább megtapasztalják: az igazi cél nem a térképen van.
A Kárpát-medencei Lovas Program idei pályázatának eredményeit ismertették Székelyudvarhelyen. A támogatások célja, hogy a lovassport és hagyományőrzés tovább erősödjön, különös tekintettel a gyermek- és ifjúsági programokra.
Energetikai szempontból jelentős felújításon esett át a székelyudvarhelyi Bányai János Műszaki Szakközépiskola, a korszerűsített épületet pénteken avatták fel. Az esemény részeként emlékkövet lepleztek le a tanintézmény névadója előtt tisztelegve.
Egyetlen székelyudvarhelyi forrás vize sem iható a legfrissebb vizsgálatok szerint – osztotta meg videóbejelentkezésében Dávid Endre alpolgármester.
Az építkezési munkálatok nagyjából befejeződtek a felújítás alatt álló Bartók Béla Művelődési Házban Szentegyházán, most a hang- és fénytechnika beszerelése zajlik. Kis szerencsével már idén használatba a vehetik a létesítményt.
A parajdi sóbánya bezárása nyomán állás nélkül maradt személyek fejenként 9000 lej értékű gyorssegélyt kapnak az államtól. A kormány csütörtöki ülésén hagyta jóvá az erről szóló határozatot.
Újjáépítési terv kidolgozását kéri a bányakatasztrófa által sújtott erdélyi Parajd és térsége számára a kormánytól a korrupcióellenes megmozdulásokat szervező Declic közösség. Az online petíciót eddig több mint tízezren írták alá.
Újra megrendezik a Doklavinát Székelyudvarhelyen és Székelykeresztúron október végén. A fesztivál során a dokumentumfilmek különleges világába nyerhetnek betekintést a nézők, és minden vetítésen lehetőség lesz beszélgetni az alkotókkal is.
Elfogadták azt a kormányhatározatot, melynek révén egyszeri szociális támogatást kaphatnak a Sal Sind egykori dolgozói – közölte videóbejelentkezésében Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
190 ezer lejnyi adomány érkezett eddig az Együtt Parajdért – Tartsuk életben Sóvidék szívét kampány számlájára, ebből 100 ezer lejt belépőjegyek vásárlására fordítanak, és ezeket tovább hasznosítják, hogy még több turistát vonzanak a térségbe.
szóljon hozzá!