Továbbra is pártatlanul dolgozna az RMPSZ

•  Fotó: Kozán István

Fotó: Kozán István

Ismertette céljait hétfőn Csíkszeredában az RMPSZ hétvégén megválasztott új elnöke. Burus Siklódi Botond elmondta, a szakmai célok mellett a szövetség tevékenységében továbbra is fontosnak tartják a kiegyensúlyozottságot, a pártatlanságot.

R. Kiss Edit

2011. március 28., 16:502011. március 28., 16:50

2011. március 28., 19:042011. március 28., 19:04

Burus Siklódi Botond, az RMPSZ új elnöke fokozatosan, a decemberi huszadik évfordulóig veszi át a tisztséget a tiszteletbeli státusba visszavonult Lászlófy Páltól

Meggyőződését fejezte ki hétfőn Csíkszeredában Lászlófy Pál, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) leköszönő elnöke, hogy jó kezekben hagyja a szövetség vezetését. Az RMPSZ hétvégi, országos küldöttgyűlésén megválasztott új elnöke, Burus Siklódi Botond pedig azt mondta el, megnyugtatja, hogy a szövetség vezetését közel húsz éven át betöltő Lászlófy Pál továbbra is mellettük marad, és elfogadta az örökös tiszteletbeli elnöki címet.

Burus Siklódi Botond a hagyományra épülő megújhodás jegyében kívánja folytatni tevékenységét. Közölte, a hétvégén megválasztott új elnökség első lépése lesz, hogy a már bejelentett, a régiós alelnökökkel tervezett munkamegosztás keretében konkrétan leosszák a feladatokat.

A szervezet tevékenységében ugyanakkor továbbra is ragaszkodni kívánnak az egyensúly fenntartásához az oktatáspolitikai kérdéseket illetően. „Szeretném hangsúlyozni, hogy véleményünk szerint romániai magyar oktatásügy egy van, ebből következően pedig romániai magyar oktatáspolitikának is egynek kell lennie, és ez konszenzus alapján alakulhat ki. Mi nem szeretnénk sem egyik, sem másik politikai alakulat érdekeit képviselni, a tagságunkat kívánjuk képviselni, és az egy magyar oktatásügy, illetve oktatási politika alapján tovább dolgozni” – mondta Burus Siklódi Botond. Az RMPSZ elnöke szerint természetesen szoros kapcsolatot kívánnak fenntartani azon szereplőkkel, akik az oktatáspolitika terén lépéshelyzetben vannak, de minden oktatáspolitikai kérdés kapcsán készek konzultálni az összes olyan tényezővel, amely a romániai magyar oktatás érdekében vet fel valamilyen problémát. Az új elnök ugyanígy kizárta a pártoskodás lehetőségét az anyaországi kapcsolatokat illetően, mint mondta, ezután is egyensúlyban szeretnék tartani a korábbi, elsősorban a szakminisztériummal kialakított szakmai kapcsolataikat.

Burus Siklódi Botond céljai között elmondta, szeretné, ha beindulna az intézményesítés folyamata a szövetségen belüli munkában, eseti vagy állandó jelleggel egy adott téma alapján működő szakbiztosságokat létrehozni. Meg kívánják újítani az oktatási központok tevékenységét, a tagságra való odafigyelés jegyében, oly módon, hogy bizonyos mértékig – megfelelő háttértámogatás mellett – akár önfenntartóvá váljanak a központok a továbbképzés, a pedagógiai jellegű szolgáltatások terén való piaci részvétel által. Szeretnék megszólítani ugyanakkor a fiatal pedagógusokat. Az új elnök a szakmai célok között említette, mindent meg kívánnak tenni azért, hogy az új oktatási törvénynek a romániai magyar oktatás számára pozitív elmozdulást jelentő rendelkezéseit életbe léptessék.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 03., szerda

Elmarad a Kollokvium, a Figura új produkciókra készül

Újabb évadot kezd a Figura Stúdió Színház az ideiglenesnek remélt játékterén, az Öntödében, ahová a város kultúrházának felújítása miatt költöztek még 2022-ben. Játszóhely hiányában nem tudják megtartani idén a Nemzetiségi Színházak Kollokviumát.

Elmarad a Kollokvium, a Figura új produkciókra készül
2025. szeptember 03., szerda

Nicușor Dan: jelenleg a kormánykoalíció működik és továbbhalad

A kormánykoalíció működik és továbbhalad – jelentette ki szerdai cernavodăi látogatásán Nicușor Dan.

Nicușor Dan: jelenleg a kormánykoalíció működik és továbbhalad
2025. szeptember 03., szerda

Már vasárnap elkezdődik a Marosvásárhelyi Református Kollégium tanévnyitó ünnepsége

A Marosvásárhelyi Református Kollégium a bölcsődés kortól a posztlíceumi osztályokig minden korosztály számára szervez tanévnyitót szeptember 7-én és 8-án. Idéntől pedig egy új hagyományt is bevezetnek az előkészítő osztályosok számára.

Már vasárnap elkezdődik a Marosvásárhelyi Református Kollégium tanévnyitó ünnepsége
2025. szeptember 03., szerda

Kelemen Hunor: nincs egy naprakész adatbázis a helyi közigazgatási alkalmazottakról

Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy jelenleg az államnak nincs egy naprakész adatbázisa a helyi közigazgatási alkalmazottakról.

Kelemen Hunor: nincs egy naprakész adatbázis a helyi közigazgatási alkalmazottakról
2025. szeptember 03., szerda

Kerékpárlopás miatt vettek őrizetbe egy férfit Csíkszeredában

Két kerékpár ellopásával gyanúsítanak egy 36 éves férfit Csíkszeredában, akit a rendőrök 24 órára őrizetbe vettek. A bicikliket sikerült visszaszolgáltatni tulajdonosaiknak – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Kerékpárlopás miatt vettek őrizetbe egy férfit Csíkszeredában
2025. szeptember 03., szerda

Gróf Mikó Imréről Kovásznán és Zabolán

„Aki nem látta, nem hiszi el azt a barbárságot, amit a mócok az én szent városommal és kollégiumommal elkövettek” – ez is bekerült a zabolai gróf Mikó Imre mondja az életrajzát taglaló könyvbe, amit szerdán, 18 órakor mutatnak be Kovásznán.

Gróf Mikó Imréről Kovásznán és Zabolán
Gróf Mikó Imréről Kovásznán és Zabolán
2025. szeptember 03., szerda

Gróf Mikó Imréről Kovásznán és Zabolán

2025. szeptember 03., szerda

Szekrény zuhant egy kiskorúra, nem tudták megmenteni az életét

Életét vesztette egy 7 éves kislány Szovátán kedd este, miután ráesett egy szekrény – tájékoztat a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.

Szekrény zuhant egy kiskorúra, nem tudták megmenteni az életét
2025. szeptember 03., szerda

A második negyedévben több mint tíz százalékkal nőtt az óránkénti munkaerőköltség

Az idei második negyedévben az átlagos óránkénti munkaerőköltség a naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2024 azonos időszakához képest 10,34 százalékkal, az előző negyedévhez viszonyítva pedig 1,53 százalékkal nőtt.

A második negyedévben több mint tíz százalékkal nőtt az óránkénti munkaerőköltség
2025. szeptember 03., szerda

Kelemen Hunor: jogos lesz a felháborodás, ha a bírák nyugdíjtörvénye elbukik az alkotmánybíróságon

A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet a jelenlegi formájában „korrekt és rendkívül kiegyensúlyozott”, így ha ez a változat is elbukik az alkotmánybíróságon, „igencsak jogos” lesz az emberek felháborodása – véli Kelemen Hunor.

Kelemen Hunor: jogos lesz a felháborodás, ha a bírák nyugdíjtörvénye elbukik az alkotmánybíróságon