
A fiatal lelkészek nevében Torkos Ákos József beszélt
Fotó: Erdélyi Református Egyházkerület
A sepsiszentgyörgyi református vártemplomban tizenegy ifjú lelkészt szenteltek fel csütörtökön délután. Nevüket egy kopjafa is őrzi a templom udvarán.
2024. július 04., 20:542024. július 04., 20:54
2024. július 04., 20:562024. július 04., 20:56
A sepsiszentgyörgyi vártemplomi gyülekezet ad otthont az Erdélyi Református Egyházkerület éves közgyűlésének július 4–5-én.
Megáldották a fiatal lelkészeket
Fotó: Erdélyi Református Egyházkerület
A csütörtöki délután ünnepi istentisztelet keretében 11 református lelkészt szenteltek fel, akik júniusban sikeresen letették a második lelkészképesítő vizsgát, és ezután önálló gyülekezetük lehet. A szentelésen igét hirdetett a református egyházkerület püspöke, főtiszteletű Kató Béla, és többek között fellépett a házigazda gyülekezet kórusa is, amelyet Dénes Előd lelkész vezényelt.
Az egyházkerület elöljárói és a fiatal szolgálattevők
Fotó: Erdélyi Református Egyházkerület
Mint Kiss Gábortól, az egyházkerület sajtószóvivőjétől megtudtuk, Sepsiszentgyörgyön Aszalos Szidónia Honorátát, Balázs Gergőt, Barticel-Kiss Benjámint, ifj. Bíró Istvánt, Ilyés Hunor Istvánt, Lukács Róbert Zoltánt, Molnár Edét, Nagy Ádám Attilát, Ördög Sándort, Szabó Zoárd Attilát és Torkos Ákos Józsefet szentelték fel. A fiatal lelkészeket idősebb szolgatársak, esperesek áldották meg.
Püspöki kézfogás
Fotó: Erdélyi Református Egyházkerület
Az egyházkerületi közgyűlés pénteken a vártemplomi gyülekezet gyülekezeti termében folytatódik, amelyen az egyes ügyosztályok jelentései mellett az ellenőrző bizottságok, szövetségek jelentéseit is meghallgatják.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.
Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
1 hozzászólás