
Fotó: Borbély Fanni
Négy pontban fogalmazott meg pontosítást csütörtökön a Hargita Megyei Törvényszék közkapcsolatokért felelős irodája a Kétnyelvű táblára cserélték az egynyelvű feliratot című cikkünk kapcsán.
2024. szeptember 19., 18:462024. szeptember 19., 18:46
2024. szeptember 19., 20:072024. szeptember 19., 20:07
A válaszadás jogára hivatkozva fordult lapunkhoz és négy pontban fogalmazott meg írásban pontosításokat a Hargita Megyei Törvényszék közkapcsolatokért felelős irodája.

Két hónapnyi „kényszerszünet” után újra kétnyelvű tábla hirdeti a két állami intézményt: a Hargita Megyei Törvényszéket és a Csíkszeredai Bíróságot.
Mint jelzik, nem cserélték ki az egynyelvű táblákat kétnyelvűre, ugyanis
Kitérnek arra is, hogy szeptember 18-án két további táblát helyeztek ki, amelyek a fenti intézmények magyar nyelvű megnevezését viselik. Így
„Valótlan és tendenciózus az az állítás a cikkben, miszerint a Hargita Megyei Törvényszék szóvivője személyesen találkozott volna Korodi Attilával, Csíkszereda polgármesterével és egy önkormányzati képviselővel” – olvasható a lapunknak küldött dokumentumban, amely szerint az sem valós, hogy utóbb említett személytől bármilyen dokumentumot kapott volna, vagy garantálta volna a román nyelvű táblák cseréjét kétnyelvűre. Továbbá
A Hargita Megyei Törvényszék szóvivője, Fodor Péter bíró, egyben a Hargita Megyei Törvényszék elnöke
– hangsúlyozza a replika.
„Szeptember 18-án, a két fentebb említett intézmény magyar nyelvű megnevezését viselő táblák kihelyezése semmi esetre sem köszönhető a Székelyhonon július 27-én megjelent Eddig tartott a kétnyelvűség: román nyelvűre cserélték a táblát című cikknek” – olvasható a lapunknak küldött dokumentumban. A cikkben említett személyek állítólagos (nem létező) intézkedéseihez semmilyen köze nincs a kihelyezésnek, hanem kizárólag annak köszönhető, hogy a Hargita Megyei Törvényszék mint igazságügyi hatóság, tiszteletet tanúsít a magyar kisebbség iránt, noha
„Kategorikusan cáfoljuk a cikkben megjelent állításokat, amelyek azt sugallják, hogy a magyar nyelvű táblák kihelyezése az Igazságügyi Palota bejáratához a média, azaz a Székelyhon állítólagos nyomására történt volna, vagy a különböző személyek állítólagos (nem létező) intézkedése miatt” – hangsúlyozza a Fodor Péter bíró, a közkapcsolatokért felelős iroda koordinátora, a Hargita Megyei Törvényszék elnöke által aláírt pontosítás.
A magunk részéről annyit teszünk hozzá a replikához, hogy
Ezért a pontatlan megfogalmazásért mind a törvényszéktől, mind a bíróságtól, nem utolsósorban pedig az olvasóinktól elnézést kérünk. Azt viszont cáfoljuk, hogy a saját érdemünkként tekintettünk volna a helyzet rendezésére. Mi csak figyelemmel követtük az eseményeket.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
3 hozzászólás